TOKİ tarafından yapılan son dakika açıklamasında 6 ilde 7 bin TL’den başlayan taksitlerle konut satışı yapılacağına yer verildi. TOKİ tarafından yapılan konut satışı detayları ev sahibi olmak isteyen milyonlarca kişi tarafından oldukça merak edildi.

Son dönemlerde hem kira hem de konut piyasasında fiyatların oldukça yükselmesiyle birlikte vatandaşlar ev sahibi olma hayallerini ertelemek durumunda kalırken TOKİ’den gelen son dakika açıklamasında ev sahibi olmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı.

6 ilde satışa çıkarılan konutlara başvuruda bulunmak için başvuruların bu şartlara uyum sağlaması gerektiği ifade edildi;

- E Devlet kapısı üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasında 6 ilde konut başvurularının başladığına yer verildi. Kuralı şekilde yapılacak satışta 2+1 ve 3+1 konutların satışa Kuranın çekileceği yer ve saati İdarenin web sayfasında (www.toki.gov.tr) duyurulacaktır.

- Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır.

- Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır.

- Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir; birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.

- Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, (İl nüfus kütüğüne kayıtlı olmayan hak sahiplerinden sözleşme aşamasında adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alınacak belge istenecektir.)

- Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, başvuru tarihleri arasında, yetkili banka şubelerine başvuru bedelini ödeyerek, başvurdukları kategori ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi” ni imzalayacaklardır

Konut satışı gerçekleşecek 6 il ve konut satış detayları şu şekilde verildi;

Erzincan: 5 Temmuz 2024

Satılacak konut sayısı: 2+1 ve 3+1 95 konut.

Karaman: 12 Temmuz 2024

Satılacak konut sayısı: 2+1 ve 3+1 218

Kırıkkale: 5 Temmuz 2024

Satılacak konut sayısı: 2+1 ve 3+1 79

Almanya'da Aşçı Maaşları 2024: En Düşük - En Yüksek Aşçı Maaşı Ne Kadar? Almanya'da Aşçı Maaşları 2024: En Düşük - En Yüksek Aşçı Maaşı Ne Kadar?

Ordu: 5 Temmuz 2024

Satılacak konut sayısı: 2+1 ve 3+1 254

Sivas: 5 Temmuz 2024

Satılacak konut sayısı: 2+1 ve 3+1 276

Yozgat: 12 Temmuz 2024

Satılacak konut sayısı: 2+1 ve 3+1 141