DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Doğan Hatun, 9. Amed Tiyatro Festivali'nin kapanışında Surp Giragos Kilisesi'nde Gomidas adlı oyunu izledi. 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 9. Amed Tiyatro Festivali, Surp Giragos Kilisesi’nde sahnelenen Gomidas adlı oyunla sona erdi. 18 Nisan’da başlayan festival kapsamında tiyatro grupları, çok sayıda oyunun gösterimini gerçekleştirdi. 

Feci trafik kazasında ölenlerin kimlikleri belli oldu! Feci trafik kazasında ölenlerin kimlikleri belli oldu!

Eş Başkan kapanış gösterimini yurttaşlarla birlikte izledi 

Festivalin Surp Giragos Kilisesi’ndeki kapanış gösterimine, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Doğan Hatun, Yenişehir Belediyesi Eş Başkanları Safiye Akdağ ve Mehmet Ergün, Sur Belediyesi Eş Başkanları Fatma Gulan Önkol ve Adnan Örhan ile tiyatroseverler katıldı. 

Tiyatroseverlerle birlikte Gomidas oyununu izleyen Hatun, yurttaşlardan yoğun ilgi gördü. 

Gösteri tamamlandıktan sonra festivalin kapanış konuşmasını yapan Amed Şehir Tiyatrosu oyuncularından Özcan Ateş, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile festivale destek veren sivil toplum örgütleri, festivale katılan tiyatro grupları ve oyunculara teşekkür etti. 

Hatun: Herkesin emeğine sağlık 

DBB Eşbaşkanı Doğan Hatun ise, tiyatro festivalini düzenleyenlere, tüm tiyatroculara ve gösterilere katılan seyircilere teşekkür ederek, “Bugünkü oyunla da çok memnun olduk. Herkesin emeğinize sağlık" dedi. 

Hatun, daha sonra Gomidas oyununu sahneleyen Yolcu Tiyatrosu oyuncularına plaket verdi. 

Kaynak: Haber Merkezi