ATV ekranlarında geçtiğimiz günlerde reytingleri alt üst eden bir yarışma programı başladı. Zamana karşı bir bilgi yarışması olan "Alan" yayınlandı. Dünya çapında izlenme rekorları kıran Alan yarışması yurtdışında “The Floor" adıyla biliniyor. Peki ATV’de yayınlanan Alan yarışması hangi gün, nasıl başvuru yapılır? Detaylar haberimizde… 

İzleyiciler Alan yarışmasını büyük zevkle takip ederken, Alan yarışması hangi gün sorusunu da sıkça sormaya başladı. Peki Alan yarışması hangi gün, formatı nedir ve nasıl başvurulur? Sizler için hazırladığımız yazımızda Alan yarışmasına dair merak edilen tüm soruları cevaplandırdık. İşte detaylar…

Alan Yarışması Nedir? Formatı Nasıl?

Alan yarışması, Hollanda, İspanya, Fransa, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, Almanya, Ukrayna ve Macaristan'dan sonra şimdi de Türkiye'de yayınlanmaya başladı. Dünyada “The Floor” ismi ile ün yapmış olan yarışma “Alan”, Türkiye’de de ekranlara gelmeye başladı. Televizyon izleyicileri bu yarışmanın ekranlara gelmesini dört gözle bekliyordu. 

Geçtiğimiz günlerde ATV ekranlarında yayınlanan yarışma Alan, sosyal medyada gündem oldu. Bu nedenle de Alan yarışması hangi gün sorusu ile birlikte yarışmanın formatı da merak edilenler arasında yer alıyor. Alan yarışması hangi gün sorusuna yanıt vermeden önce yarışmasının formatına dair bilgileri paylaşmakta fayda gördük. 

Alan yarışması formatı aşağıdaki gibidir:

Alan yarışması, 100 yarışmacının 100 farklı kategoride kıyasıya mücadele etmesiyle dikkat çekiyor. Sistemin rastgele seçtiği bir yarışmacı, yakındaki rakiplerini düelloya davet ettikten sonra seçilen rakip düello teklifini kabul ederse, her iki yarışmacı da seçilen kategoride karşı karşıya geliyor. Düello, 45 saniye sürmekle beraber, yarışmacılar, ekrandaki görsellerdeki kişi veya nesneleri doğru tahmin etmeye çalışıyor. 

Alan Yarışması Hangi Gün (1)

Doğru cevap verildiğinde sıra rakip kişiye geçiyor ve rakip yanlış cevap verirse doğru cevap verene kadar aynı görsel ekranda kalmaya devam ederek doğru cevaba ulaşmaya çalışıyor.

Yarışmacılar, üç saniyelik bir süre kaybı yaşama pahasına "Pas" diyerek yeni bir görsel talep edebiliyorlar. Süresi dolan yarışmacı elendikten sonra, yeni bir düelloya için talepte bulunabilmek ile birlikte kazanan kişi de alanındaki diğer rakiplerden birini seçerek yeni bir düello çağrısı yapabiliyor.

Peki Alan yarışmasının ödülü ne kadar? Ödülle ilgili ayrıntılar şu şekilde:

Yendiği rakibinin alanını da kazandığı için düello için seçebileceği rakip sayısını artırıyor. Günün sonunda en büyük alana sahip olan yarışmacı 100.000 TL kazandığından, devam etmesi kendi avantajına. Gün boyunca en fazla yarışmacıyı eleyen kişi de günün birincisi oluyor.

Alan Yarışması Hangi Gün (4)

Alan Yarışması Hangi Gün, Hangi Kanalda?

Alan yarışmasını televizyonda denk gelip izleyenler Alan yarışması hangi gün araştırmaya başladı. Dünyada oldukça ses getiren Alan yarışmasının Türkiye versiyonu ATV ekranlarında yayınlanıyor. Alan yarışmasının yayın saati ise şu şekilde:

  • Alan yarışması, ATV kanalında her perşembe günü saat 20:00’de yeni bölümleri ile ekrana geliyor.

Alan Yarışması Hangi Gün (3)

Alan Yarışması Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sizler de Alan yarışmasının heyecanına katılmak, bu atmosferi yaşayıp para kazanmak isterseniz Alan yarışması başvuru sürecini anlatalım.

Alan yarışmasına başvuru yapmak isteyen kişiler https://www.atv.com.tr/alan/form linki üzerinden formu doldurabilirler.

Ancak, Alan yarışması ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz ATV kanalı iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir;

  • Telefon: 0212 354 30 00
  • E-mail: [email protected]
  • Adres: 5. Levent Mh. , Mareşal Fevzi Çakmak Cd. , B-Blok Apt. No:29/1/1 Eyüpsultan/İstanbul

Sık Sorulan Sorular

ATV ekranlarında 13 Haziran günü ilk defa yayınlanan dünyaca ünlü “The Floor” yarışmasının Türkiye versiyonu olan “Alan” yarışması ile ilgili merak edilen bilgileri sizler ile paylaştık. Şimdi ise Alan yarışması ile ilgili sık sorulan sorulara yanıt verelim.

Atv alan yarışması kim sunuyor?

ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Alan yarışmasını ünlü oyuncularımızdan Oktay Kaynarca sunmaktadır.

Alan yarışması hangi gün?

Alan yarışması her perşembe günü saat 20:00’de yayınlanıyor.

YKS 2024 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 3 milyon öğrencinin gözü o tarihte! YKS 2024 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 3 milyon öğrencinin gözü o tarihte!

Alan yarışması hangi kanal?

Alan yarışması ATV ekranlarında yayınlanmaktadır.