DİYARBAKIR- TFF 2. Lig’de şampiyon olarak 1. Lig’e yükselen Amedspor Diyarbakır Stadyumu’nda düzenlenen şampiyonluk töreniyle kupasına kavuştu. Kutlamalara birçok şarkıcı ve taraftarlar katıldı.

Diyarbakır Stadyumu’nda yapılan kutlamalara on binlerce taraftar saatler öncesinden geldi. Stadyumun ortasına dev sahne kuruldu.

Kupa töreni başlayana kadar taraftarlar çalan müzikler eşliğinde eğlendi.

Kutlamalarda sahneye ilk olarak şarkıcı Jehrmar daha sonra Helim Omeri, Azad Bedran, DJ Ramazan Karakaş sahneye çıktı.

Amedspor Başkanı Aziz Elaldı mikrofonlarımıza konuşarak “Mutluyuz, gururluyuz bu halka bu şampiyonluğu bu eğlenceyi yaşattığımız için çok gururluyuz” dedi.

“Şampiyonluğun bir parçası olduğum için mutluyum”

Mert Çapar ise, “Takımıma katkı verdiğim için çok mutluyum bu şampiyonluğun bir parçası olduğum içinde çok mutluyum. Buraya geldiğimde hedefimiz şampiyonluktu çok şükür bunu başardık, mutluyuz sevinçliyiz.” dedi.

Bu şampiyonluk şehrimize armağan olsun”

Berk İsmail Ünsal ise “Gol krallığının benim için önemli olmadığını daha önce de dile getirdim. Bizim için önemli olan şampiyon olmaktı. Şampiyon olduğumuz için çok mutluyuz” Bu şampiyonluk taraftarımıza ve şehrimize armağan olsun.” dedi.

“Selo Başkana teşekkür ediyoruz”

Şarkıcıların ardından sahneye çıkan Aziz Elaldı ise şampiyonluk hakkında konuştu.

Amedspor kongre kararı aldı Amedspor kongre kararı aldı

Elaldı “Biz bu insanlara bir söz verdik, o sözümüzü yerine getirmek için gecemizi gündüzümüze kattık. Ben burada halkımızın önünde eğiliyorum. Bunu bilsinler ki, bu yaptığımız daha hiçbir şey. Onlar daha yücesine layıktırlar. Bu görevde kaldığımız sürece taraftarlara layık olmaya çalışacağız. Şampiyonluk hikâyesine başlarken ben ve yönetici arkadaşlarım, işin ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorduk. Bu zorluklarla baş etmek için dostlara ihtiyacımız vardı. Buradan bütün STK ve üyelerine, milletvekillerine, Belediye Başkanımıza, Sezgin Tanrıkulu’ya, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya’ya, Ekrem İmamoğlu’na, Sayın Tuncer Bakırhan, Özgür Özel ve arkamızda olan diğer genel başkanlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Elaldı konuşmasına devam ederken, Tribünlerden gelen “Selo Başkan” tezahüratlarının ardından Demirtaş’a da bir parantez açan Elaldı “Kalbi ve yüreği ile sürekli yanımızda bulunan Selo Başkana da teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kupa kaptanın ellerinde yükseldi

Sanatçıların ardından Amedspor’un kupası sahaya getirildi ve futbolcuların ismi tek tek anons edilerek sahneye davet edildi.

Teknik direktör Mesut Bakkal ve futbolcular daha önce seçtikleri şarkılar ile sahneye geldikten sonra Amedspor kaptanı Onur Karakabak TFF Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Can tarafından aldığı şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Sahnedeki kupa gösterisinin ardından Çekdar Orhan önderliğinde futbolcular tribünlere giderek kupayı taraftarların yanında tekrar havaya kaldırdılar.

Kupa gösterisinin ardından sahneye çıkan İlkay Akkaya “Amed Şehrim Benim” şarkısını futbolcular eşliğinde seslendirdi.

Kaynak: AMED TİMES