DİYARBAKIR- Amedspor hafta sonu şampiyonluk maçına çıkmaya hazırlanırken, şehir dışında yaşayan Amedsporlu taraftarlar Iğdır FK maçında online bilet uygulamasının hayata geçirilmesini talep etti.

 TFF 2. Lig Kırmızı Grupta dün Kastamonuspor’u deplasmanda 1-0 yenerek şampiyonluğu büyük ölçüde garantileyen Amedspor 21 Nisan Pazar günü evinde Iğdır FK’yı yenerek resmen şampiyonluğunu ilan etmek istiyor.

Diyarbakır Stadyumu'nda yenileme çalışmaları başladı Diyarbakır Stadyumu'nda yenileme çalışmaları başladı

Dün oynanan karşılaşma sonrası Amedspor taraftarları muhtemel şampiyonluğu kutlarken Pazar günü Diyarbakır’da oynanacak maç için yönetime bir kez daha online bilet talebinde bulundu.

Amedspor’un sadece Diyarbakır takımı olmadığını ifade eden taraftarlar “Doğuda her yerde Amedspor’a gönül veren insanlar var. Van’da, Hakkâri’de Batman’da ve diğer şehirlerde taraftarlar dün ki maçı canlı izledi. Şehir dışından gelmek isteyen taraftarlar için online bilet uygulamasının olması gerek. “Bizler hafta sonu ailecek şampiyonluk için İzmir’den Diyarbakır’a maça gelmeyi düşünüyoruz fakat bilet bulmakta maalesef zorlanıyoruz. Diyarbakır’daki taraftarlar bile bilet bulmakta zorlanıyor maalesef. Geçtiğimiz hafta AVM önünde biletler için uzun kuyruklar oluşmuştu. Yönetimin bu konuya el atmasını istiyoruz.

Biletler hafta içi satışa çıkacak

Şamiyonluk maçı olarak nitelendirilen Iğdır FK maçının biletlerinin Çarşamba veya Perşembe günü satışa çıkması bekleniliyor.

Öte yandan Amedspor takımı önümüzdeki hafta sonu oynayacakları Iğdır Alagözspor maçı hazırlıklarına yarın başlayacak.

Kaynak: AMED TİMES