DİYARBAKIR- Yarın, tek aday olan mevcut başkan Aziz Elaldı’nın liderliğindeki Amedspor’da seçimli genel kurul yapılacak.

Amedspor’un olağan kongresi, Amedspor Şehmus Özer tesislerinde yapılacak. Geçtiğimiz hafta yapılması planlanan kongre, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 11 Haziran Salı gününe ertelenmişti. Salı günü yapılacak kongrede yeterli çoğunluk şartı aranmayacak.

Amedspor Şehmus Özer Tesisleri’nde yarın saat 16.30’da yapılacak kongreye yoğun bir ilgi olması bekleniyor. Amedspor kongresinde mevcut Başkan Aziz Elaldı tek aday olarak girecek. Diyarbakır Yüksek İstişare Kurulu’nun kararı ile tek aday olarak seçime giren Aziz Elaldı’nın yönetim kurulu listesinde ise dikkat çeken isimlerin olacağı ifade ediliyor.

Gelecek sezon hedefi Süper Lig olan Amedspor, Mesut Bakkal’ın ardından Ersun Yanal ile anlaştı.

Amedspor’da yeni yönetim belli oldu Amedspor’da yeni yönetim belli oldu

Amedspor’da 2 isim adaylığını geri çekti

Amedspor’da Nedim Şimşek ve Ali Rıza Yıldırım da başkanlık için aday olduklarını açıklayıp daha sonra geri çekmişlerdi.

Amedspor’un önceki döneminde yönetimde yer alan isimlerden bazılarının yeni yönetimde yer almayacağı ifade ediliyor. Amedspor’un kongresine Yüksek İstişare Kurulu üyeleri ile birlikte Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları, Milletvekilleri, STK temsilcileri ve çok sayıda kişinin katılması bekleniyor.

Kaynak: AMED TV