DİYARBAKIR- Amedspor- Iğdır FK maçının Batı tribünü ve kuzeydoğu tribünü biletleri yarım saat içinde tükenmesi üzerine Amedspor kulübü korsan bilet konusunda uyarılarda bulundu.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Amedspor 21 Nisan Pazar günü oynanacak olan Amedspor- Iğdır FK maçının Batı ve Kuzey Doğu tribünü biletleri dün saat 19.00’da satışa sunulmuştu. Amedspor biletlerin yarım saat içinde tükendiğini ifade etmiş diğer tribün biletlerinin ise bugün satışa çıkarılacağını ifade etmişti.

Whatsapp Image 2024 04 19 At 09.47.41

Diyarbakırspor kötü gidişata dur diyecek mi? Diyarbakırspor kötü gidişata dur diyecek mi?

Amedspor biletlerin karaborsaya düşmesini önlemek amacıyla yaptığı açıklamada, “Değerli taraftarlarımız, 'Müsabaka ve seyir alanlarına usulsüz seyirci girişi' kanunu hakkında yasal düzenlemeleri hatırlatmak ve bilgilendirmek amacıyla aşağıda yer alan iki maddeyi sizlerle paylaşıyoruz. Lütfen bu konuda dikkatli olmanızı ve hassasiyetle davranmanızı önemle rica ediyoruz.

Spor müsabakalarına seyirci olarak girişi sağlamak amacıyla elektronik kartı yetkisiz olarak üreten, satan, satışa arz eden, devreden, satın alan, kabul eden veya bulunduran kişi iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş yüz günden onbin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır. Bu kartı kendi kullanımı için kabul eden ve bulunduran kişi iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

- (Ek:4/7/2019-7182/9 md.) Spor müsabakaları için; ilgili federasyon, spor kulüpleri ve yetkili diğer kişiler tarafından uygun görülen yerler ve görevliler dışında bilet satışı yapanlar altı aydan bir yıla kadar hapis ve yüz günden iki bin güne kadar adli para cezası, değerinin üstünde bilet satışı yapanlar ise bir yıldan üç yıla kadar hapis ve iki yüz elli günden beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır.” İfadeleri ile taraftara uyarılarda bulundu.

Kaynak: AMED TİMES