Diyarbakır yolcu otobüsü kaza yaptı: Ölü ve yaralılar var Diyarbakır yolcu otobüsü kaza yaptı: Ölü ve yaralılar var

DİYARBAKIR- TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta şampiyon olan Amedspor'un, Cumartesi günü Diyarbakır Stadyumu’nda yapılan kupa törenine CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve DEM Partili vekiller protokoldeki yerini aldı. AK Partili vekillerin törene katılmaması ise dikkat çekti.

11 sezondur bulunduğu 2. Lig’de şampiyon olarak 1. Lig’e çıkan Amedspor, Cumartesi günü gerçekleşen törenle kupayı kaldırdı. Binlerce taraftarların stada geldiği kutlamalara, DEM Parti Diyarbakır Milletvekilleri ile CHP Milletvekili Tanrıkulu’da katıldı.

Amedspor Başkanı Aziz Elaldı’nın teşekkür konuşması yaptığı sırada ismini söylediği Tanrıkulu seyircilerden büyük alkış aldı. Kupa töreni yapıldıktan sonra ise sosyal medyadaki taraftarların “AK Partili vekiller nerede?” söylemleri gündem oldu.

3 vekilde stada gelmedi

Taraftarlar, yıllardır takıma destek beklediklerini ancak desteğin belirli kesimler tarafından gelmediğini belirterek “13 yıl aranın ardından Diyarbakır’ın bir takımı 1. Lig’e çıktı fakat Ensarioğlu, Kepoğlu ve Yaz sosyal medyadan paylaşım yapması dışında bir destekte bulunmadı. Amedspor bu şehrin takımıdır. Herkesin destek vermesi gerek” ifadelerinde bulundu.

Vali yine paylaşmadı

Daha önce Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su’nun sosyal medyada Amedspor’u tebrik etmemesi fark edilirken, kupa töreni sonrası paylaşımda bulunmaması yine gündem oldu.

Kaynak: Amed Tımes