Türkiye'de milyonların gündeminde yer alan konulardan birisi de asgari ücret zammına yönelik olurken asgari ücrete zam gelip gelmeyeceği vatandaşlar tarafından merak ediliyordu. Asgari ücret zammına yönelik detaylar pek çok kişi tarafından araştırılmaya devam edilirken SGK Uzmanı İsa Karakaş tarafından dikkat çeken bir zam senaryosu açıklandı. Peki asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücrete ara zam gelecek mi?

Halkbank’tan dev promosyon kampanyası! Promosyon rakamları güncellendi hemen 32 bin TL para alın Halkbank’tan dev promosyon kampanyası! Promosyon rakamları güncellendi hemen 32 bin TL para alın

Yüksek enflasyon vatandaşların maaşlarının her geçen gün erimesine neden olurken gözler Temmuz ayına döndü. Temmuz' da emekli ve memur maaşlarına gelmesi beklenen zammın asgari ücrete gelip gelmeyeceği tartışma konusu olurken hükümet asgari ücretle ilgili açıklamasında zam gelmeyeceğini ifade etmişti. 

ASGARİ ÜCRETE ZAM BU TARİHTE GELECEK!

Yüksek enflasyon ve ekonomik gelişmeler asgari ücret noktasındaki zam tartışmalarının sürmesine neden olurken asgari ücrete ne kadar zam geleceği vatandaşlar tarafından merak edildi. SGK Uzmanı İsa Karakaş yeni asgari ücret için Eylül ayını işaret etti. 4 bin liralık artış beklentisini dile getirdi.

SGK Başuzmanı İsa Karakaş TGRT Haber TV'ye yaptığı açıklamalarda asgari ücrete ara zam tarihiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Arama motorları üzerinde ''Temmuz'da asgari ücrete zam gelecek mi?'' sorusunun yanıtı dikkat çekerken asgari ücrete ilişkin Karakaş dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Asgari ücret zammına yönelik farklı bir zam senaryosunu dile getiren Karakaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

İSA KARAKAŞ TEK TEK AÇIKLADI!

"Yapılacak zam, asgari ücretle geçinen vatandaşların hayat pahalılığı için önemli bir destek olacak. Geçim sıkıntısı yaşayan asgari ücretliler, gıda, kira ve diğer temel ihtiyaçlardaki fiyat artışlarından olumsuz etkileniyor. Zor durumda olan asgari ücretliler için planlanan zam, ekonomik anlamda büyük bir rahatlama sağlayacak.

Asgari ücrette ek zam yapılmazsa 2024 yılının sonuna kadar 17 bin 2 lira olarak yatırılacak. 2025 yılının ocak ayında ise komisyon görüşmeleri neticesinde yeni asgari ücrete karar verilecek. Bu durumda asgari ücret komisyonunun görüşmelere aralık ayında başlaması bekleniyor."

Editör: Serdar AKYOL