DİYARBAKIR- Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, Yüksek İstişare Kurulu'nun Nedim Şimşek'i aday göstermesi nedeniyle 4 Haziran'daki Seçimli Genel Kurul'da adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Amedspor Olağan Kongresi başladı Amedspor Olağan Kongresi başladı

Amedspor Başkanı Aziz Elaldı bugün yaptığı açıklama ile 4 Haziran’da yapılacak olan Seçimli Genel Kurul’da adaylıktan çekildiğini açıkladı. Elaldı çekilme nedenini Yüksek İstişare Kurulu’nun Nedim Şimşek’i aday olarak göstermesinden kaynaklı olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz yıl yapılan Seçimli Genel Kurul’da Başkan olan Aziz Elaldı ile beraber kulüp, tarihinde ilk kez 1. Lig’e yükselmişti.  

Daha önce yaptığı açıklamada aday olacağını belirten mevcut başkan Aziz Elaldı bugün yaptığı açıklamada ise adaylıktan çekilme kararı aldığını açıkladı. Paylaşımında, Başkanlık belirleme sürecinin, yarış haline getirilmesinin; Amedspor duruşuna ve birleştirici gücüne zarar verdiğini belirten Elaldı ayrıca, camianın haftalardır ciddi bir manipülasyon ile karşı karşıya kaldığını da belirtti.

1 F6219 C6 1048 4 F E6 A0 B6 358439 F C D93 B

Krizin kaynağı Yüksek İstişare Kurulu mu?

Daha önce Yüksek İstişare Kurulu’nun tekrar Aziz Elaldı ’nın aday olması için telkinlerde bulunduğu iddia edildikten sonra dün akşam Nedim Şimşek’in aday olacağı bilgisi geldi. İddialara göre, Yüksek İstişare Kurulu’nun Şimşek’i aday göstermesi camia içinde krize neden oldu.

Kaynak: AMED TV