Diyarbakır'da su kesintisi: Satılan park nedeniyle diclekent susuz kaldı Diyarbakır'da su kesintisi: Satılan park nedeniyle diclekent susuz kaldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Bağlar Belediyesi, Kur'an kurslarının faaliyet gösterdiği binaların boşaltılacağı iddiasını yalanlayarak suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

 Diyarbakır Bağlar Belediyesi, üç belediyenin dahil olduğu 10 Kur'an kursunun faaliyet gösterdiği 12 binanın 30 gün içinde boşaltılması içim müftülüklere yazı gönderildiği iddialarını sert bir dille yalanladı.

İddiayı ortaya atan gazete hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıklayan belediye, şu ifadelere yer verdi:

“Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında dolaşıma sokulan gazetecilik etiğinden uzak bir haberde, belediyemizin de dahil olduğu üç belediyenin, 10 Kur'an kursunun faaliyet gösterdiği 12 binanın 30 gün içinde boşaltılması için müftülüklere yazı gönderdiği iddialarına yer verilmiştir.

"Gazetecilik nasıl yapılmaz" konusunda ders verici nitelikte haberlere imza atan Yeni Şafak Gazetesi, bu kez de toplumun inancı ve değerleri üzerinden belediyelerimize algı operasyonu yapmaya çalışıyor.

Söz konusu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır ve tamamen manipülasyon amaçlıdır. Bu algı operasyonları ve manipülasyonlara karşı tüm yasal haklarımızı hızlı ve etkin bir şekilde kullanacak, yalan beyanlarla toplumu yanıltmaya çalışan gazete ve gazeteci hakkında suç duyurusunda bulunacağız.

Kaynak: Haber Merkezi