DİYARBAKIR- İş insanı H.E., iki yıl önce kendisine ait 850 dönüm susuz tarla vasıflı araziye bungalov evleri, hayvanat bahçesi, mesire alanı vs. yapabilmek için projesini Diyarbakır’ın Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na götürdü. Beyoğlu, “Size gerekli kolaylıkları sağlayacağız. Gerekirse o bölgeye özel imar izni uygulanması için sizlere yardımcı olacağım” sözünü verdi. Ancak Diyarbakır’ın en gözde bulvarı Şanlıurfa karayolu üzerinde H.E.’ye ait 3’er katlı iki ayrı plazanın da kendisine satılmasını da istedi.

11Baglar2Jpg O N Eqw Gmw B Ue Rk K4K2I G K Yg

Tarlaya imar sözü verdi, ikiz villaları aldı

H.E., 10’da 1’i fiyatına plazaları Beyoğlu’na sattı. 12,5 milyon liraya alınan plazalardan birinin tapusu Beyoğlu’nun eşi Dürdane Beyoğlu’na, yüzde 50’si iş adamı H.E.’ye ait olan ve 7,5 milyona satın alınan ikinci plazanın tapusu da kızının adına yapıldı. İkinci plazanın diğer yüzde 50’lik hissesini de AKP eski milletvekili Ebubekir Bal’dan satın alındı. Plazaların tanesinin şu anda güncel rakamla 100 milyon liranın üzerinde olduğu öğrenildi.  Beyoğlu’nun plazaları aldıktan sonra imar sözüyle uzun süre oyaladığı iş insanına 850 dönümlük arazinin 350 dönümünü de kendisine vermesini istedi. H.E. bunun üzerine İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişlerine yaşadıklarını anlattı.

Eşi Ak Parti’den aday olmuştu

Beyoğlu’nun eşi Dürdane Beyoğlu, 25. Dönem AK Parti milletvekili aday adayı olmuştu. “Diyarbakır’a kadın eli değecek” demişti.

Rüşvet iddialarına her gün yenisi ekleniyor!

Diyarbakır’ın AK Parti’li Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bir süredir icraatından öte rüşvet iddialarıyla gündeme geliyor. Son olarak Beyoğlu, yardımcısı Sıddık Aycıl ve İmar Müdürlüğü çalışanı Fırat Kılıç’a rüşvet davası açıldı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma kapsamında şüpheliler hakkında 10 yıla kadar hapis cezası istedi. Sıddık Aycıl ile Fırat Kılıç tutuklanırken Beyoğlu’nun ifadesi alındı ve yurtdışına çıkış yasağıyla serbest bırakıldı. Son iddialarla ilgili iş insanı H.E.’nin ifadeleri mülkiye müfettişlerinin idare yönden yürüttüğü soruşturma raporlarına da yansıdı. Bakanlığın idari yönden soruşturmasını tamamladıktan sonra önümüzdeki günlerde adli yönden de Beyoğlu ve ilgili görevliler hakkında soruşturma yürütülmesi için Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına da ayrıca suç duyurusunda bulunacakları öğrenildi.

Kaynak: SÖZCÜ