Türkiye'nin genç müzik yıldızlarından biri olarak dikkatleri üzerine çeken Baran Mengüç, müzik ve dansları ile de gündeme gelmeye devam ediyor. Baran Mengüç, R&B/Afropop sanatçısı, Hip-Hop dansçısı ve söz yazarlığı yapan Baran Mengüç, R&B ve Pop müziğiyle Türk kültürünü birleştirerek farklı bir tarz yaratıyor.

Geçtiğimiz günlerde magazin haberlerinde ünlü pop sanatçılarından Zeynep Bastık ile birlikte bir gece kulübünde yaptıkları dansla da dikkat çeken Mengüç, kamuoyu tarafından merak edilmeye başladı. Müzikle ilgilenen kişiler ve Baran Mengüç’ü merak edenler arama motorlarında Baran Mengüç kimdir sorusunu sık sık aratıyor. Peki, Baran Mengüç kimdir? Yazımızda Baran Mengüç ile ilgili tüm merak edilenlerden bahsettik. İşte detaylar…

Baran Menguc Kimdir 1

Baran Mengüç Kimdir?

Türkiye'nin genç yeteneklerinden Baran Mengüç, müzik ve dans yetenekleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor. Mengüç, genç yaşta R&B/Pop, Hip-Hop dansçısı ve söz yazarı olarak sanat dünyasına olan tutkusunu keşfetti ve bunun üzerine gitmeye başladı. 

Rıza Kayaalp Boyu Kaç? Nereli? Kaç Kez Şampiyon Oldu? Rıza Kayaalp Boyu Kaç? Nereli? Kaç Kez Şampiyon Oldu?

Mengüç'ün dansla başlayan sanat yolculuğu, müzik dünyasında önemli bir yere ulaşmasına yol açtı. Bu sebeplerden dolayı kamuoyunda büyük merak uyandıran Mengüç’ün hayatı da merak konusu oldu. Müzik dünyasına ilgi duyan ve Baran Mengüç’ü merak eden kişiler Baran Mengüç kimdir sorusunu oldukça sık bir şekilde soruyor. 

Baran Mengüç, 28 Haziran 2003'te İstanbul'da dünyaya geldi. R&B sanatçısı, hip-hop dansçısı ve söz yazarı olan Baran Mengüç, sanatçı bir ailenin çocuğu olarak doğdu ve çok genç yaşta sanat dünyasına girdi. Baran Mengüç, çocukluğundan beri müziğe ilgi duymasıyla birlikte 4 yaşındayken babası Tarık Mengüç ile şarkı söyledi. 5 yaşındayken de dans etme serüvenine başladı. 

Müzik dünyasının içine doğan Baran, müzik ve dansla iç içe yaşadı ve bu yaşamını devam ettiriyor. Çeşitli dans yarışmalarında yer alan genç yıldız, birçok ünlü marka ve sanatçıyla da işbirliği yapmıştır.

Mengüç, Roman kökenlerinden gelen kültürel ruhu, R&B/Afrorave gibi türlerle birleştirmeyi amaçladığını belirtmekle beraber dans figürleri ile sahneleri ve klipleri, hayranlarına görsel bir şölen sunmayı da amaçlıyor.

Baran Mengüç Instagram’da @baranmengucc kullanıcı adıyla yer alıyor. Baran Mengüç’ün yaklaşık 115 bin takipçisi bulunuyor.

Baran Mengüç Kaç Yaşında ve Nereli?

Baran Mengüç kimdir sorusu ile birlikte gelen diğer sorular da kaç yaşında ve nereli olduğu ile alakalı. 

Baran Mengüç 28 Haziran 2003’te İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Genç yıldız 2024 yılı itibarıyla 21 yaşındadır. 

Buna ek olarak, Baran Mengüç’ün nereli olduğu sorusuna da değinelim. Mengüç, daha önce de bahsettiğimiz üzere 2003’te İstanbul’da doğmuştur. Bu nedenle Baran’ın İstanbullu olduğunu söyleyebiliriz.

Baran Mengüç Kimin Oğlu?

Baran Mengüç kimdir sorusuna cevap verdikten sonra kişilerin, genç yeteneğin soyadına odaklandığı görüyoruz. Mengüç soyadı müzik dünyasında aşina olduğumuz bir ismin de soyadı. Bu nedenle Baran Mengüç Tarık Mengüç'ün oğlu mu sorusu da sıklıkla soruluyor.

Baran Mengüç kimin oğlu sorusuyla birlikte merak edilen bu konuya açıklık getirelim. Baran Mengüç, tarzı ve kendine has şarkıları ile sevilen şarkıcılardan biri olan Tarık Mengüç’ün oğludur.

Tarık Mengüç Kimdir?

Baran Mengüç kimdir sorusunu yanıtladıktan sonra ünlü bir sanatçı olan babası Tarık Mengüç’ten de bahsetmeden geçmeyelim.

Tarık Mengüç, 17 Ocak 1974 tarihinde İstanbul'un Kuştepe mahallesinde doğdu. Roman kökenli Mengüç, şarkılarında da bu kültürünü yansıtmıştır. Tarık Mengüç, çocukluğundan beri müzikle bağlantılı olduğu için gerçek bir romandır diyebiliriz. 

Mengüç, maddi zorluklar nedeniyle beşinci sınıfa kadar okuyabilmiş fakat daha sonra kendini oldukça geliştirmiş. Tarık Mengüç, müzik dünyasına atılmada önce yaşamını sürdürmek için mobilya tasarımı ve cilacılık, seramikçilik, çakmakçılık, düğün salonlarında şarkı söylemek gibi çeşitli işler de yapmıştır.

Müziğe başlarken ilk yaptığı ve oldukça ses getiren ilk bestesi "Nazar değmesin"dir.Tarık Mengüç, daha önce Sibel Can'a "Hey Adamım", Seda Sayan'a "Ben Sana Demedim mi", Davut Güloğlu'na "Katula Katula", Çılgın Sedat, Betül Çağlar, Ayça Tekindor'a "Degaje" gibi birçok ünlü isim için besteler yapmıştır.

Baran Menguc Kimdir 2

Baran Mengüç ve Ottoman Pop

Baran Mengüç kimdir sorusu ile birlikte gelen bir diğer soru da Ottoman Pop’un ne olduğu sorusu. 

Baran Mengüç, müziğinde Türk kültürünü ve Roman kökenlerini birleştirerek kendine has tarzını "Ottoman Pop" olarak isimlendiriyor. Henüz çok genç olması rağmen Mengüç, sahne performansları ve kliplerinde görsel şölenler sunmayı amaçlayan kendine özgü bir müzikal kimlik oluşturarak sevenleri ve dinleyiciler ile buluşmaya devam ediyor

Editör: Alp Editor