DİYARBAKIR- Diyarbakır’da Ramazan Bayramı tatili süresince meydana gelen trafik kazaları ve araç arızaları sonrası sanayi sitelerinde yoğunluk oluştu.

Sanayi sitesinde araç yoğunluğu

Ramazan Bayramı tatilinde Diyarbakır’da da çok sayıda ölümlü ve yaralamalı kaza meydana geldi. Tatilin bitmesinin ardından kazalara karışan araçların getirildiği sanayi sitelerindeki yoğunluk dikkat çekti.

Diyarbakır’da hafif ticari araçla çarpışan motosikletin sürücüsü yaralandı Diyarbakır’da hafif ticari araçla çarpışan motosikletin sürücüsü yaralandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı tatilinin ilk 8 gününde 4 bin 998 trafik kazasının meydana geldiğini ve bu kazalardan 66 kişinin öldüğü, 8 bin 352 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Daha önce bu kadar yoğunlukla karşılaşmadıklarını söyleyen sanayi sitesi esnafından Mustafa Macit, Diyarbakır’da bu yılki Ramazan Bayramı’nda trafik kazalarında ciddi bir artış yaşandığını söyledi.

Bayramdan sonra mesaiye yoğun başladıklarını söyleyen Macit, trafik kazasında hasar gören ve arızalanan çok sayıda aracın tamir için sırada bekletildiğini ifade etti.

Kaynak: Yenigün Haber