Beyaz TV ekranlarında yayınlanan "Geziyoruz" isimli program son dönemde ekranların en tercih edilen programlarından biri. Çoğunlukla gün ortası veya hafta sonu sabah kuşağında yayınlanan program, özellikle de sunucusu Belma Belen sayesinde kendini izletiyor. Program sonrası pek çok kişi "Belma Belen kimdir" şeklinde sorularla karşımıza çıkıyor.

Ekranların nispeten yeni yüzlerinden Belma Belen, Türkiye'nin dört bir yanını gezdiği, insanlarla konuştuğu ve her yörenin yemeklerini tattığı Geziyoruz programı ile ismini tüm ülkeye duyurdu. Özellikle yüksek enerjisi ve heyecanı ile kendini izleten Belma Belen'in ismini daha sık duyacağız gibi gözükmekte.

Belma Belen Kimdir?

Gelelim Belma Belen kimdir sorusuna…

Belma Belen, 17 Nisan 1984 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi, ancak aslen İzmirlidir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Ankara'da tamamlayan Belma Belen, üniversite eğitimi için de yine Ankara'yı tercih etti. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünü tamamladı.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Başkent İletişim Bilimleri Akademisi'nde sunuculuk ve spikerlik eğitimi alan Belma Belen, bu eğitimler sayesinde kariyerini nasıl şekillendireceğini de seçmiş oldu.

İlk olarak Flash TV'de sunuculuk yaparak kariyerine adım atan Belma Belen, sonrasında TGRT Haber bünyesine geçiş yaptı. Birkaç yıl TGRT Haber'de çeşitli programlarda yer aldı.

TGRT macerası sonrası Beyaz TV'ye geçiş yapan Belma Belen, burada ilk olarak "Başkanlar Anlatıyor" isimli programı sunarak ismini duyurma fırsatı yakaladı.

Haluk Levent'in Eski Eşi Neslin Yonarlar Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Haluk Levent'in Eski Eşi Neslin Yonarlar Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

Bu fırsatın ardından kanal kendisini yeni gezi programını sunması yönünde bir teklifte bulundu. 2020'de başlayan "Geziyoruz" isimli programı hazırlayıp sunan Belma Belen, hafta içi her gün saat 15.15'te, hafta sonu ise 16.30'da Beyaz TV ekranlarında bizlerle buluşuyor, bizleri Türkiye'nin farklı yörelerine götürüyor.

Geziyoruz programının bölümleri "Belma Belen'le Geziyoruz" isimli YouTube kanalına da yüklenmektedir. Dilerseniz eski programları bu kanal üstünden izleme fırsatınız da mevcut.

Belme Belen Kimdir 1

Belma Belen Evli Mi?

Belma Belen kimdir sorusunu soranların bir sonraki durağı Belma Belen evli mi sorusu oluyor. Televizyon ünlülerinin özel hayatını merak eden izleyiciler, arama motorlarının da yardımıyla bu konular hakkında bilgi edinmeye çalışıyorlar.

İnternetteki araştırmalarımız sonucu Belma Belen evli mi sorusuna maalesef bir cevap bulamadık. Özel hayatını oldukça gizli tutan Belma Belen'in çocuğu olup olmadığı hakkında da net bir bilgi bulunmamakta. 

Belma Belen Kaç Yaşında?

Belma Belen kimdir sorusunun ardından ünlü sunucunun yaşından bahsedelim…

Ünlü spikerle ilgili sorulan önemli sorulardan biri de kendisinin kaç yaşında olduğu şeklinde. Nitekim kendisi tüm enerjisine rağmen dıştan orta yaşlarını biraz geçirmiş birisi gibi duruyor.

Eğer ki siz de bu düşüncedeyseniz Belma Belen kaç yaşında sorusunun cevabına fazlasıyla şaşıracağınızı garanti edebiliriz.

Belma Belen, dünyaya 17 Nisan 1984 tarihinde gelmiştir. Ünlü spiker henüz iki ay önce kırk yaşına adım attı! Yani halen oldukça genç bir isim.

Belma Belen 1.70 boyundadır, 58 kilogram ağırlığındadır. Koç burcudur.

Heyecanlıyla öne çıktığını söylediğimiz Belma Belen Instagram hesabını da oldukça aktif kullanmaktadır. Program çekimlerinden fotoğraflar paylaşan Belma Belen'in tam 4.200 gönderisi ve 97.000 takipçisi bulunmaktadır.

Editör: Alp Editor