Günümüzde part time çalışmak, özellikle öğrenci kesimi için aylık gelir elde etme noktasında önemli alternatif çalışma sistemlerinden birisidir. Zincir marketler, yıl içerisinde sıklıkla part time eleman alımı yapan önemli kurumlar arasında yer alıyor. Bim part time çalışma saatleri 2024 bilgilerini sizlere aktarıyoruz.

Bim’de part time çalışma saatleri, ilgili kurumun kendi işleyişi içerisinde sözleşme detaylarında özel olarak belirlenmektedir. Bim part time saatlerini merak eden okuyucularımız için aylık maaş, çalışma şartları ve diğer konular hakkında güncel bilgileri veriyoruz. Bim part time maaşı 2024 yılında ne kadar? Personel maaşlarıyla birlikte detaylar…

Bim Part Time Eleman Alıyor Mu?

Bim’de part time çalışmak isteyen kişiler, ilgili kurumun part time eleman alımı yapıp yapmadığını merak ediyor. Konuyla ilgili zaman zaman “Bim part time eleman alıyor mu” araştırmalarının yoğun olarak yapıldığını görüyoruz. Bim part time çalışma saatlerini merak eden kişiler için bu bilgileri vereceğiz. İşte Bim part time personel alımı hakkında detaylar…

TFF Başkan Adaylığından Çekilen Servet Yardımcı Kimdir? Kaç Yaşında? Hangi Takımlı? Detaylar… TFF Başkan Adaylığından Çekilen Servet Yardımcı Kimdir? Kaç Yaşında? Hangi Takımlı? Detaylar…

Bim eleman alımı yıl içerisinde kariyer.net ya da kendi web sitesi üzerinden gelen başvurular doğrultusunda mağazaların ihtiyaç ve gereksinimlerine göre yapılmaktadır. Personel alımı noktasında yöneticiler, aynı zamanda part time eleman alımı da gerçekleştirebilmektedir. Bim’in kendi web sitesi üzerinden ilgili alanda part time iş başvurusu yapabilir, şansınızı deneyebilirsiniz. Özellikle dönemsel olarak açılan mağazalarda part time personeller daha çok tercih edilmektedir.

Bim Part Time Çalışma Saatleri 2024 Bilgileri

Bim part time çalışma günleri ve saatleri, başvurusu kabul edilen personel ile Bim arasında imzalanacak iş sözleşmesi ile belirlenmektedir. Uygulamada genel olarak sadece haftalık çalışma saati belirlenmekte, çalışma günleri ve giriş çıkış saatlerinin belirleme yetkisi mağaza yöneticisine bırakılmaktadır.

Bim part time çalışma saatleri 2024 yılında haftalık olarak 30 saat şeklindedir. Ancak çalışma saatleri ve personellerin giriş çıkış saatleri, mağaza yöneticisi tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle Bim part time saatleri için herhangi bir netlik olmamakla birlikte, genelde çalışan personelin uygunluğu ile mağaza ihtiyaçları doğrultusunda ortak hareket edilerek belirlenmektedir.

Bim Part Time Calisma Saatleri 2

Bim Part Time Çalışma Günleri ve Saatleri

Bim part time kaç saat araştırmasını yapan kişiler için haftalık 30 saat çalışma süresi olduğundan bahsettik. Bununla birlikte Bim’e iş başvurusu yapmak isteyen kişiler part time için haftanın hangi günlerde ve saatlerde çalışıldığını da merak ediyor.

Bim part time çalışma saatleri için net bilgiler, sözleşme detaylarında yer almaktadır. Buna göre part time iş başvurusu kabul edilen kişi öncelikle işe başlar ve mağaza yöneticisi ile birlikte özellikle personel okuyorsa, uygun olduğu saatler ve mağazanın ihtiyaçlarına göre ortak noktada belirlenmektedir. Genel olarak Bim part time personelleri günlük 5 saat üzerinden haftanın 6 günü çalışmaktadır. Ancak personelin ve mağazanın durumuna göre farklı düzenlemeler de olabilmektedir. Esas olan haftalık 30 saatlik çalışma süresidir.

Bim Part Time Çalışma Şartları Nedir?

Bim part time maaşlarına geçmeden hemen önce ilgili personellerin çalışma şartlarından bahsedelim. Bim part time çalışma saatleri dışında ilgili şartları detaylı olarak aktarıyoruz.

Bim part time çalışma şartları 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

  • Bim’de part time çalışmak isteyen kişiler, öncelikle kurumun kendi web sitesi ya da kariyer siteleri üzerinden iş başvurusu yapmalıdır.
  • Başvurusu kabul edilen adaylar bölge yöneticileri ile çeşitli mülakatlardan sonra işe başlayabilmektedir.
  • Bim part time çalışma saatleri haftalık 30 saat olarak belirlenir ve sözleşmede giriş çıkış saatleri, haftanın hangi günleri çalışılacağı belirtilir.
  • Part time personellerin yıllık izin, ücret ve diğer yan hakları İş Kanunu çerçevesinde belirlenmektedir.
  • Bim part time maaşları 2024 yılında full time personellerin saatlik ücreti üzerinden haftalık 30 saatlik tutarın aylık karşılığı ile ödenmektedir.
  • Bim’de part time çalışma şartları arasında yoğun tempo, kasiyer ve reyon görevleri, mağaza içerisindeki işleyiş full time personeller ile aynıdır. Herhangi bir farklılık bulunmamaktadır.
  • Bim ‘de part time çalışma saatleri, personelin başka bir işte çalışması ya da okul saatleri gibi diğer detaylara uygun bir şekilde belirlenir.

Bim part time çalışma şartları genel olarak bu şekildedir. Ancak saatlerin, ücretlerin ve çalışma günlerinin personele ve mağazaya özgü bir şekilde değişebileceğini belirtmek istiyoruz.

Bim Part Time Maaşları 2024 - Güncel Ücretler

Bim part time iş başvurusu yapmak isteyen birçok kişi, aynı zamanda aylık maaşları da merak ediyor. İlgili personellerin aylık ücretleri, full time olarak çalışan personellerin saatlik ücretinin aylık 120 saat ile çarpılması sonucunda bulunmaktadır. Bim part time çalışma saatleri haricinde bu bilgilere de yer verelim.

Bim’de part time çalışan maaşları güncel olarak şu şekildedir:

  • Bim personelleri başlangıç aşamasında ortalama olarak 18.000 TL maaş almaktadır.
  • Bim part time maaşı ise bu tutarın saatlik ücreti olan 100 TL’nin aylık 120 saat ile çarpılması sonucunda bulunan 12.000 TL civarında olduğu bilinmektedir.

Bim Part Time Calisma Saatleri 1

Bim Maaşları 2024 - Güncel Maaş Bilgileri

Bim’de part time çalışmak haricinde aynı zamanda full time çalışabilmek de mümkündür. İlgili zincir market eleman alımını genellikle full time personeller için gerçekleştirir. Ayrıca öğrencilerin part time olarak çalışması sonrasında müsaitlik varsa full time personel olarak geçiş yapmak da mümkündür. Bu noktada Bim personel maaşları da önem kazanıyor.

Bim maaşları 2024 yılında güncel olarak şu şekildedir:

Bim’de Kasiyer Maaşları

18.000 TL – 20.000 TL

Bim’de Reyon Görevlisi Maaşı

18.000 TL – 20.000 TL

Bim Müdür Yardımcısı Maaşları

22.500 TL – 24.000 TL

Bim Müdür Maaşı

27.500 TL – 30.000 TL

NOT: Bim çalışan maaşları, görev alan personelin ilgili pozisyondaki deneyim süresine bağlı olarak değişiklik gösterebilecektir. Ayrıca personeller yemek ücreti, aylık prim ve alışveriş kartı yardımı gibi yan haklara göre de farklı maaşlar alabilmektedir.

Bim part time iş başvurusu yapmak isteyenler için maaş, çalışma şartları, başvuru koşulları ve saat bilgilerini sizlerle paylaştık. Şimdi konuyla ilgili en çok sorulan soruları yanıtlayalım…

Bim'de Part Time Çalışmak ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bim part time çalışma saatleri ve şartları ile ilgili en çok sorulan soruları yanıtladık:

1- Bim part time kaç saat?

Bim part time personelleri haftalık olarak 30 saat çalışırlar. Ancak personele özgü bir şekilde haftalık çalışma saati daha fazla olacak şekilde belirlenebilir. Başvuru ve mülakat aşamasında haftalık çalışma saatini belirtmeniz durumunda kabul görebilir ve o şekilde görev alabilirsiniz.

2- Bim part time personeli haftada kaç gün çalışır?

Bim part time çalışma saatleri haricinde diğer detaylar, ilgili yöneticinin mağaza yoğunluğunu da dikkate alarak personelin uygun olduğu saatlere göre belirlemesiyle netleşmektedir. Bununla birlikte Bim part time personellerinin haftanın hangi günü kaç saat çalışacağı, tamamen yöneticiler tarafından belirlenmektedir.

Bim part time çalışma saatleri 2024 bilgileriyle alakalı olarak merak ettiklerinizi yorumlar bölümünden sorabilir, ayrıca düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Editör: Alp Editor