Diyarbakır’da ücretsiz ‘Doğuma Hazırlık Kursları’ başladı Diyarbakır’da ücretsiz ‘Doğuma Hazırlık Kursları’ başladı

DİYARBAKIR- Bismil Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tekin Kaya yaptığı açıklamada, “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı kapsamında öğrencilerin test ve ölçümleri Bismil’de başladı. Spora yatkın yetenekli çocuklarımızı keşfetmeye devam ediyoruz.” dedi.

Bismil ilçesinde 26-27-28 Mart 2024 ve 02-03-04-05-15-16 Nisan 2024 tarihleri arasında yapılacak programla ilgili açıklamalarda bulunan Kaya, “Amacımız ilçemiz genelinde tüm 3 sınıfları taramaya almak. İlk hafta yapılan taramalarda yoğun bir katılım vardı.” şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türkiye genelinde düzenlediği Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı, gençleri erken yaşlarda sporla tanıştırmayı, yetenekli sporcuları keşfetmeyi ve onları gerekli eğitim ve destekleme imkanlarına yönlendirmeyi amaçlıyor. Bu program kapsamında öğrenciler, genel fiziksel yetenekleri ve spor branşlarına uygunlukları değerlendiriliyor. Yapılan testler ve ölçümler sonucunda yetenekli olan öğrenciler, ilerleyen süreçte spor dallarında profesyonel bir kariyer yapma fırsatına sahip olabiliyorlar.

Bismil’de gerçekleştirilen bu program, gençlerin spor yapma alışkanlıklarını geliştirmek, sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik etmek ve yetenekli sporcuların keşfedilmesine katkı sağlamak adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Bu tarama ve yönlendirme programı sayesinde ilçede yetenekli gençlerin keşfedilmesi ve spora olan ilginin artması bekleniyor.

Kaynak: Pasurun Sesi