Türkiye'nin onu tanıması henüz 19 yaşındayken oldu. Cem Adler 1998 yılında ünlü sanatçı Bülent Ersoy ile evlenmişti. Peki Bülent Ersoy'un ilk eşi kimdir...

Bülent Ersoy’un eski eşi olan Cem Adler’in boşandıktan sonra ne yaptığı merak konusu oldu. 1998 yılında Bülent Ersoy ile evlenmiş sonralarda ise tartışmalı şekilde boşanmışlardı.  

Peki Cem Adler kimdir? Ne iş yapar? Yazımızda sizler için Cem Adler kimdir dahil olmak üzere Cem Adler’e dair merak edilenleri derledik. İşte detaylar…

Cem Adler Kimdir?

Bülent Ersoy’un ilk eşi olarak tanınan ve bilinen Cem Adler’in kim olduğu merak ediliyor. Bu nedenle de sık sık arama motorlarında Cem Adler kimdir sorusu aratılıyor. Peki Cem Adler kimdir?

Cem Adler 1980'de İzmir'de dünyaya gelmiştir. Adler, dört çocuklu bir ailenin büyük oğludur ve bir ablası vardır. Adler, çocukluğunu ve gençliğini İzmir'de geçirdikten sonra liseyi bitirdikten sonra İstanbul'a taşınmıştır.

Bülent Ersoyun Ilk Eşi (2)

Adler, İstabul'a taşındıktan sonra Bülent Ersoy ile tanıştığında 19 yaşındaydı ve birliktelikleri başladı. Sonrasında ise Bülent Ersoy ve Cem Adler evlendi.

Bülent Ersoy ve Cem Adler

Bülent Ersoy ve Cem Adler 1998 yılında evlenmiş sonrasında ise boşanmışlardı. Bülent Ersoy’un ilk eşi olan Cem Adler ile evliliği medyada büyük yankı uyandırmıştı. Çünkü Bülent Ersoy o dönemde cinsiyet değiştirme operasyonu geçirmiş ve kadın kimliğine geçiş yapmıştı. Bu nedenle evlilikleri yasal olarak kabul edilmemişti. Yine de çift, evlendiklerini ve mutlu olduklarını her fırsatta dile getiriyordu.

Bülent Ersoy'un Ilk Eşi (4)

Çift, evliliği boyunca çok sayıda dedikodu ve tartışmaya maruz kaldı ve iki yıl sonra boşanma kararı aldı. Bülent Ersoy'un ilk eşi Cem Adler'in Bülent Ersoy'u aldattığı iddiası, boşanmalarının nedeni olduğu iddaası da gündeme gelmişti.

Cem Adler ve Bülent Ersoy Neden Boşandı?

Bülent Ersoy’un ilk eşi olan Cem Adler, boşanmaları ve evlilikleri hakkında farklı konuşurken, Bülent Ersoy da farklı açıklamalarda bulunmuştur. 

Evliliği boyunca hiç konuşmayan Adler, boşandıktan sonra annesi ile birlikte bir televizyon programında evliliği hakkında bilinmeyenleri açıkladı.

Bülent Ersoy'un Ilk Eşi (5)

Adler, "Bülent'in benim elimden tutacağını zannediyordum" dedi. Kız arkadaşımla beni bastı. Bülent Ersoy'la aynı gece nikahlanmaya zorlandım çünkü ancak bu şekilde bu durumdan kurtulabilirdim. Evlendikten sonra evden sürekli kaçtım. Bülent beni bırakmıyordu. O zamanlar herkese evliliğimin birçok farklı nedeni olduğunu söyledim. Birine para için, diğerine şöhret için diyordum ama asıl neden annemin evdeki baskısıydı.”

Bülent Ersoy’un ilk eşinin annesi Fatma Hanım ise “Bülent Ersoy ve ben bu çocuğa yaşattıklarımızdan dolayı cehennemin en dibinde yer alacağız” dedi. “O dönemde Bülent ile çok yakın ve samimiydik. O dönemde oğlumun yanında olmak için mutluluk pozları verdim çünkü onunla iyi geçinmem gerekiyordu.” diyerek açıklamalarda bulunmuştu.

Bülent Ersoy ise "Uçaktan indim, Savaş Kalafat aradı. ‘Bülent Hanımcığım, üzüleceksiniz ama size bir şey söylemek istiyorum. İzmir’de bir ev var, Cem’i çektiler oradan çıkarken’ dedi. ‘Ben şimdi İzmir’den geliyorum, uçaktan yeni indim. Bir yanlışlık olmasın?’ dedim. ‘Görüntüler var’ dedi. Tekrar uçağa binip İzmir’e döndüm. 

Bülent Ersoy'un Ilk Eşi (3)

Gittim buluştukları yere, kapıyı çaldım. Açılmadı. Bir tekme attım kapıya, yerle bir oldu. Bir baktım bunların ikisi de çıplak. Beni gördüler, kapandılar. Hemen çarşafı çektim, çıplaklar. Ekmek bıçağı vardı, aldım onu ‘Sen neyinle yaptın bu işi’ dedim. ‘Bir şey yapmadım’ dedi. Hemen boşadım" diyerek kendini açıkladı.

Bülent Ersoy Kimdir?

Ersoy, 9 Haziran 1952'de Malatya'da dünyaya geldi. 1960'a kadar Malatya'da yaşadı. Daha sonra ailesiyle İstanbul'a taşındı. Asıl  adı Bülent Erkoç'tur. 

Çocukken müzikle ilgilenmeye başlayan Ersoy, 1970 yılında Üsküdar Fıstıkağacı'ndaki dönemin en eski aile gazinolarından biri olan "Özlem" Aile Gazinosu'nda sahne hayatına başladı. Fikret Torun tarafından Sunar Konser Bürosu tarafından düzenlenen ses yarışmasına katılmış ve birincilik ödülü olarak 1000 lira almıştır.

Eylül 1980'de İzmir Kordon'daki evinde bir hakime hakaret ettiği için tutuklandı ve 45 gün Buca Cezaevi'nde tutuklu kaldı.

Bülent Ersoy Eşi

14 Nisan 1981'de Londra'da Charring Cross Hastanesi'nde cinsiyet değiştirme ameliyatıyla kadın olarak cinsiyet değiştirdi. Ancak yıllar sonra dönemin başbakanı Turgut Özal tarafından çıkarılan bir kanun sayesinde "pembe nüfus kağıdı" alabilirdi.

12 Eylül darbesi sonrası Bülent Ersoy kariyerine Almanya'da devam etti. Orada Türk filmlerinde rol aldı ve bir süre Avustralya'da yaşadı. 1988'de Türkiye'ye döndü. Bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında yüzlerce konser veren Bülent Ersoy, onlarca albüm çıkardı. Son yıllarda ise Bülent Ersoy, Safiye Soyman ve Banu Alkan, "Dünya Güzellerim" programında yer alıyor.

Cem Adler boşandıktan sonra ne yaptı?

Bülent Ersoy'un ilk eşi Adler'in, Bülent Ersoy ile boşandıktan sonra hayatı tamamen değişti ve magazin sektöründen uzaklaştı.

Boşandıktan sonra yeni bir hayat kurmaya çalışan Adler, 2002 yılında Çeşme'de tur şirketinden bilet alırken tanıştığı bölge müdürlüğü yapan Şehraman Sayılıtan ile ikinci evliliğini yaptı. Nikahtan sonra Berlin'e yerleşen çiftin Tijan adında bir oğlu oldu. Fakat, bu evlilik de mutlu bir evlilik olmadı ve çift boşandı.

Bülent Ersoy'un Ilk Eşi (1)

Kızılcık Şerbeti’nin Senaristi Melis Civelek Kimdir? Yazdığı Diziler Neler? Kızılcık Şerbeti’nin Senaristi Melis Civelek Kimdir? Yazdığı Diziler Neler?

İkinci evliliğinde de aradığı aşkı bulamayan Bülent Ersoy'un ilk eşi, 2013 yılında Pınar Hanım ile evlendi. Cem ve Pınar çiftinin bir kız çocuğu oldu. Şu anda İzmir Göztepe'de ikamet eden çift, magazin dünyasından uzak bir hayat sürüyor. Adler, bir pazarlama şirketinde çalışırken artık kendini ailesine, çocuklarına ve işine adamıştır.

Sık Sorulan Sorular

Bülent Ersoy’un ilk eşi Cem Adler ile ilgili merak edilenleri yazımızda sizler için derledik ve paylaştık. Şimdi Cem Adler ile ilgili sık sorulan soruları yanıtlayalım.

Cem Adler Bülent Ersoy'u kimle aldattı?

Cem Adler’in Bülent Ersoy’u kiminle aldattığı hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Bülent Ersoy kaç kişi ile evlendi?

Bülent Ersoy iki evlilik yapmıştır; ilk evliliği Cem Adler ile ikincisi ise Armağan Uzun ile olmuştur.

Bülent Ersoy Cem Adler neden ayrıldı?

Bülent Ersoy’un ilk eşi olan Cem Adler Bülent Ersoy ile ihanet yüzünden boşanmıştır.