DİYARBAKIR- Maçtan önce yaptığı açıklamalar ile gündem olan ve taraftarlardan tepki alan Kastamonuspor Kulüp Başkanı Cengiz Aygün, “Bugün olsa yine yaparım. Amedspor’a 1. Lig yolunda başarılar diliyorum” dedi.

Maçın değerlendirmesini yapan Aygün, “Maçın son anına kadar üstün taraf bizdik. Ne yazık ki talihsiz bir gol yedik. O gölü yemeseydik şampiyon bizdik. Bütün oyunculara teker teker teşekkür ediyorum. Oyuncularımız ezilmedi, ezdi oynadı. Oyunun kontrolü bizdeydi. Ama olmadı atamadık. Talihsiz bir gol ile yenildik” dedi.

Kiminle savaşacağız?

İki gündür yazılanları ve yorumları takip ettiğini belirten Aygün, “Gelen mesajları önemsiyorum çünkü ben duygusal bir adamım. Sadece futbol ile yaptıklarımı düşündükçe bazı kardeşlerimin yaptığı ağır ithamlardan son derece rahatsız oldum ve üzüldüm. Efendim Amedspor ilimizde geldiğinde çok güzel karşılamışız, dosttuk mesajları vermişiz, ben seyircinin gazını almışım. Şampiyonluk havasında vura kıra alacağımız maça engel olmuşum. Bunu söyleyen vicdansız ve ahlaksızlara iki çift sözüm var. Kastamonu İstiklal savaşından bu yana memleketin bütünlüğü için, bu ülkenin birliği için savaşmış bir il. Kastamonu erkekleri Çanakkale’de şehit olmuştu. Onların tek amacı neydi ülkenin birlik ve bütünlüğünü sağlamaktı. Bayram öncesi benim verdiğim mesaj çok net. Mesajımda ‘Kardeşiz, onları savaşa beklemiyoruz. Oyuncularımız sahaya çıkacak gereğini yapacak’ dedim. Bu mesajımın ardından Amedspor Kulüp Başkanı aradı konuşmamdan dolayı teşekkür etti. Olaylar yaşanmasın istiyorduk. Çünkü futbolda yolumuz var daha. Niçin savaşalım, kiminle savaşacağız? Bu ilde 5 bin 500 Güneydoğulu var. Bunlar bizden biri olmuş. Kiminle kavga edeceğiz?” şeklinde tepki gösterdi.

Amedspor heyetinin Kastamonu Belediye Başkanı Hastan Baltacı’yı ziyaret ettiğini hatırlatan Aygün, “Belediye başkanımız çağırdı, belediye gittik, orada gelen misafirlerle bir araya geldik. Aziz bey çok güzel bir teşekkür konuşması yaptı. ‘Oynadığınız futbolunuzu takdir ediyorum’ dedim. Benim için Bursaspor ile Diyarbakır arasında fark yok. Neyi ayrıştıracaktım, niye kavga edecektim. Hepsi kardeşimiz. Bazı insanlar PKK ile Amedspor’u karıştırıyorlar. Kendi dünyamda PKK ile yıllarca savaş vermiş bir insanım. Diyarbakır’ın incisi bir takım bizimle mücadeleye gelmiş. Gelenlerde aslanlar gibi gelmişler beyler. Ticaret odası başkanı, milletvekili, baro başkanı, tabip odası, OSB başkanı ve kentin önde gelen çok sayıda iş insanı gelmiş. Bunların içinde AK Partilisi var, CHP’lisi var” dedi.

Amedspor şampiyonluk kupasına kavuştu Amedspor şampiyonluk kupasına kavuştu

“Kırgınım”

 Aygün, “Takımın bundan sonraki maçlarını düşünerek gelişiniz güle güle gidişiniz güle güle dedim. Bu lafımı bile eleştirenler oldu. Sözlerimin sonuna kadar arkasındayım. Yarın olsa sahada aynı anonsu yine yaparım. Keşke benim güzel insanlarım Kastamonu 7 puan öndeyken o stadı 1500 kişi ile bırakmasaydılar. Keşke benim hemşerilerim Amedsopr maçında olduğu gibi stadyumu doldurup sahip çıksaydı. İki gündür yazılan ve çizilenlerden dolayı kırgın ve kızgınım. Hayatta beni susattıracak kimse yok” ifadelerini kullandı.

 Aygün son olarak “Amedspor kafilesi Diyarbakır’dan özel uçakla geldi. Şimdi bu adamlara nasıl takdir etmeyeyim ve saygı duymayayım. Deplasmanımıza kim geldi bana bir isim verin. İki vekilimizi aradım gelin bizi yalnız bırakmayın dedim. İki vekilimiz de gelemedi. Güneydoğulu vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Amedspor’a 1’inci Lig hayırlı olsun, hak ettiler. Ben Süleyman Seba’nın yetiştirdiği biriyim” dedi. 

Kaynak: AMED TİMES