DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ana hizmet binasında peyzaj, engelli rampası, mermer ve bazalt yenilemesi ile su ve kanalizasyon boru şebekesi çalışmalarına başladı.

Büyükşehir Belediyesi, kentin önemli kamu hizmetlerinin yürütüldüğü ana hizmet binasının yenilenmesi hem estetik hem de fonksiyonel açıdan önem arz ediyor. Uzun yıllardır bakım görmeyen belediyenin ana hizmet binasının ön bahçesi yenilenecek.

Pek çok çalışma yapılacak

Vali Zorluoğlu'na ‘hayırlı olsun’ ziyaretleri Vali Zorluoğlu'na ‘hayırlı olsun’ ziyaretleri

Çalışma kapsamında peyzaj çalışması yapılacak, engelliler için rampa kurulacak, eskiyen mermer ve bazalt yenilenecek ve su ve kanalizasyon boru şebekelerinin yıpranmış olan hatları yenilenecek.

Yapılacak çalışmalar kapsamında, mevcut girişin daha kullanışlı hale getirilmesi planlanıyor. Yenileme projesiyle birlikte, binanın halka daha iyi bir karşılama sunması ve görsel olarak güzel bir yapıya sahip olması hedefleniyor.

Büyükşehir Belediyesi, yenileme çalışmalarını en kısa sürede tamamlayarak girişi yeni haliyle halkın hizmetine sunacak.

Eş Başkan Hatun: Halk için daha fonksiyonel olacak

Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Doğan Hatun çalışmaları denetleyerek yetkililerden bilgi aldı. Çalışmaların en kısa sürede tamamlanması için görevlilere talimat veren Eş Başkan Hatun, çalışmaların tamamlanması ile birlikte kente hizmet üreten belediye ana hizmet binasının halkın kullanımı açısından daha fonksiyonel olacağını söyledi.

Kaynak: Haber Merkezi