DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun, KESK Şubeler Platformu, Ticaret Borsası ve NAR-DER yöneticileriyle bir araya geldi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Diyarbakır Şubeler Platformu, Ticaret Borsası ve Narlıca Köyü Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (NAR-DER) yöneticileri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun’a tebrik ziyaretinde bulundu. Büyükşehir Belediyesi hizmet binasındaki ziyarette sivil toplum örgütleri temsilcileri, Eş Başkanları tebrik ederek görevlerinde başarılar diledi.

Diyarbakır’da gençlere yönelik çalıştay düzenlendi Diyarbakır’da gençlere yönelik çalıştay düzenlendi

Yeşil: Tarıma dayalı projelerde belediye ile çalışmak istiyoruz

Ziyarette konuşan Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, borsa olarak tarıma dayalı olduklarını, projelerde belediye ile çalışmak istediklerini belirterek, kooperatiflerin oluşturma çalışmalarının ardından Fiskobirlik, Çukobirlik, Tarişbirlik gibi Mezopotamya Birlik’in kurulması gerektiğini söyledi.

Bucak: Kooperatifler oluşturmak için ortaklaşacağız

Eş Başkan Bucak ise halkın ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin ziyaretlerinin kendileri için önemli olduğunu belirtti. Sekiz yıllık kayyum sürecinde sivil toplum örgütleri ve basının belediyeye giremediğini ifade eden Bucak, yeni dönemde belediye kapılarının herkese açık olacağını ve kentte hizmet yapmak için birlikte işbirliği yapacaklarını söyledi. Kentin ekonomisini geliştirmek, yatırımlar yapmak ve kooperatifler oluşturmak için ortaklaşacaklarını kaydeden Bucak, tarım ve hayvancılık alanına ilişkin önemli projeleri olduğunu belirtti. Bucak, ziyaretleri nedeniyle Yeşil’e teşekkür etti.

Kaynak: Haber Merkezi