DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesi’nde Türk bayrağının kaldırıldığına yönelik bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerin maksatlı ve kasıtlı yapıldığını açıkladı. 

Diyarbakır’da kafası demire sıkışan çocuk kurtarıldı Diyarbakır’da kafası demire sıkışan çocuk kurtarıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bazı basın yayın organlarında çıkan, Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesi’nde Türk bayrağının kaldırıldığı yönündeki haberlerin maksatlı ve kasıtlı olduğunu açıkladı. Belediye, bu tür haberlerin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni karalamak amacıyla belli bazı basın yayın organlarınca sürekli olarak yapıldığını belirtti. 

Belediyeden yapılan açıklamada, söz konusu olayın Aralık 2023’te, kayyum döneminde yapılan tadilat sırasında gerçekleştiği ve bayrağın depoda muhafaza edildiği ifade edildi. Konuyla ilgili olarak yapılan inceleme sonucunda, "Hasta Yakınları Misafirhanesi’nde Türk bayrağının kaldırıldığı" iddiasının gerçeği yansıtmadığı tespit edilerek, durumun tutanak altına alındığı bildirildi. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerin, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni karalamak amacıyla sürekli olarak bayrak üzerinden yapılan asparagas haberler olduğu görülmektedir. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet yürüten Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesi’nde Türk bayrağının kaldırıldığı yönünde çıkan iddialar üzerine başlatılan inceleme tamamlanmış ve kamuoyuyla paylaşma gereği duyulmuştur. Yapılan inceleme sonucunda, 'DEM Partili Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Hasta Yakınları Misafirhanesi’nde Türk Bayrağı kaldırıldı' olayının Aralık 2023 tarihinde yapılan boyama ve tadilat sırasında gerçekleştiği ve bayrağın depoda muhafaza edildiği tespit edilmiştir." 

Belediye, bu tür asılsız haberlerin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin demokratik, katılımcı, çoğulcu ve toplumcu hizmet anlayışını karalamaya yönelik olduğunu vurgulayarak, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için açıklama yapma gereği duyulduğunu belirtti. 

Kaynak: Diyarbakir.Net