DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 400 kişinin işten çıkarıldığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı.  

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kayyım döneminde işe alınan 49 personele, “4 A kapsamındaki sigortalılığınız 2222 diğer nedenler nedeniyle, 04.06.2024 tarihli işten ayrılış bildirimizin işveren tarafından yapılmıştır. Sağlıklı ve güvenlik günler dileriz” mesajı ile iş akdini fesih etti. Bazı basın yayın organlarında kayyım döneminde işe alınan 400 kişinin işten çıkarıldıkları belirtildi. Bu haberler üzerine Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterinden açıklama geldi. 

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, rakamların gerçeği yansıtmadığı belirtildi, işten çıkarılanların sayısının 400 olmadığı kaydedildi. 

DBB’den Kurban Bayramı öncesi maytap denetimi DBB’den Kurban Bayramı öncesi maytap denetimi

Genel Sekreter açıklama yaptı 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Emrullah Gördük imzasıyla yayınlanan açıklamada, “Öncelikle belirtmek isteriz ki 8 yıllık kayyumlar döneminde eş, dost kayırmacılığı ile ihtiyacın çok üstünde sayısız insan işe alınmıştır. Bu alımların önemli kısmının bu kentle ilgisi olmayan kişilerden oluştuğu zaman zaman basına da konu olmuştur. Kuşkusuz kapasite fazlası gerçekleştirilen işe alımlar belediye bütçesine ağır yük olmaktadır” denildi. 

Kaynak: AMED TV