DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi maytap, çatapat, torpil gibi patlayıcı maddelerin satışını engellemek için iş yerlerinde denetim yaptı.

Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Kurban Bayramı öncesi yaralanmaya ve gürültüye neden olan maytap, çatapat, torpil gibi patlayıcı ve parlayıcı maddelerin satışını önlemek için son bir haftada 123 işletmede yaptığı denetimlerde işyeri sahiplerine uyarılarda bulundu. Patlayıcı ve parlayıcı madde satışı yapan işyerlerine durum tespit tutanağı düzenleyen ekipler, halkın huzurlu bir bayram geçirmesi için denetimlerine devam edecek.

Diyarbakır’da polis memuruna çarpan sürücü tutuklandı Diyarbakır’da polis memuruna çarpan sürücü tutuklandı

ALO 153’e bildirin

Zabıta ekipleri bu konuda vatandaşların daha duyarlı olması gerektiğini belirterek maytap ve benzeri maddeleri satan yerlerin “ALO 153” e bildirilmesini istedi.

Fahiş fiyat denetimi

Zabıta Daire Başkanlığı, marketlerde fahiş fiyat uygulayıp uygulamadığını belirlemek için de denetimlerine devam ediyor. Zabıta ekipleri, kent merkezinde marketleri fahiş fiyat, fiyat etiketi, kasa reyon farkı ve son kullanma tarihi konularında denetledi. Yapılan çalışmalarda iş yerlerine fiyat denetim tutanağı, uygunluk tespit tutanağı düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi, il genelinde marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ve etiket denetimlerini aralıksız sürdürecek

Kaynak: Haber Merkezi