Amedspor’un ilk transferi Caner Erkin mi? Amedspor’un ilk transferi Caner Erkin mi?

DİYARBAKIR- Amedspor'un eski kaptanı Deniz Naki, sosyal medya üzerinden kulüp yönetimine eleştirilerde bulundu. 

Sosyal medya üzerinden önceki akşam “Artık konuşma zamanı” ifadelerini kullanarak, 4 Haziran’da açıklama yapacağını duyuran Naki, 2 sayfalık bir metin yayınladı. Açıklamasında, futbol yaşamında Amedspor’un önemine ve kulüpte oynarken kendisine ve takım arkadaşlarına yönelik ırkçı saldırılara değinen Naki, “Futbol veya futbolun dışında yaptığım her ne varsa genelde sistem ve faşistler tarafından kabul görmedi ve sürekli terörist yaftalamasıyla karşı karşıya kaldım” dedi. 

Sahada saldırıya uğradığını, dışarıda ölümle tehdit edildiğini belirten Naki, zorlu süreci takım arkadaşlarıyla birlikte göğüsleyenlerden biri olduğunu kaydetti. Naki, “Demek istediğim Amedspor böyle kolay kolay bu günlere gelmemiştir. Bir emek var, bir hafıza ve bir de halk var” dedi. 

Yeni yönetime çağrı yaptı 

Kongre öncesi kulüpte bir takım sorunlar olduğunu ifade eden Naki, şöyle devam etti: “Puslu ortamda yanlış anlaşılmamak adına bugüne kadar sustum. Ancak kulübümüzün kongreye gideceği ve yeni bir ligde yeni bir döneme hazırlanacağı bir süreçte düşüncelerimi ve eleştirilerimi dile getirme gereği ortaya çıkmıştır. Maalesef üzülerek belirtmeliyim ki; bu sezon halkın ve taraftarın dışında, halkçı, Amedspor’un ruhuna ve özüne uygun bir yönetim anlayışı görmedim. 

Organizasyonlardan tutun, taraftar gruplarına olan yaklaşım, son maçlardaki bilet skandalları, geçmiş dönem kulüp başkanları ve yönetimlerine karşı yanlış tutum ve dışlamalar, eski emek vermiş futbolculara karşı yok saymalar, Şehmus Özer ve ailesine karşı soğuk yaklaşımlar, şampiyonluk organizasyonunda ortaya serilen tablo, üstüncü, kibirli konuşmalar ve fedakarlık yapmış, bedel ödemiş kişilere değil de Kürt meselesi oldu mu sırt çeviren kişilere selam göndermeler beni çok derinden üzmüştür ve Amedspor’u özünden koparma ve sermayeye teslim etme endişesi yaratmıştır.” 

Naki, seçilecek yeni yönetimin liyakatlı ve Amedspor’un kuruluş felsefesine uygun isimlerden oluşması gerektiğini de sözlerine ekledi. 

Kaynak: Haber Merkezi