DİYARBAKIR- Dijlan Aydın, Amedspor'un Trendyol 1. Lig'e çıkmasında önemli rol oynayan bir oyuncu olarak biliniyor. Aydın, kiralık sözleşmesinin sona erdiğini ancak kulübe uzun yıllar hizmet etmeye devam etmek istediğini dile getirdi. 

Sezon başında İstanbulspor’dan Amedspor’a kiralık olarak gelen Abdullah Dijlan Aydın, sezon boyunca ortaya koyduğu performans ile taraftarların sevgilisi haline geldi. Amedspor’u şampiyon yapan kadroda takımın dinamosu olarak bilinen Dijlan Aydın’ın da sözleşmesi sona erdi.  

A M E D S P O R

“Geldi̇ği̇mde taraftarlara şampi̇yonluk sözü vermi̇şti̇k’ 

Amedspor şampiyonluk kupasına kavuştu Amedspor şampiyonluk kupasına kavuştu

Dijlan Aydın, şampiyon oldukları için çok mutlu olduklarını, ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “Bütün sezon boyunca büyük emekler verdik ve bunun karşılığını almak çok güzel. Taraftarlara ben geldiğimde söylemiştim, şampiyon olup şampiyonluğu burada taraftarlara armağan edeceğiz diye. Dediğimiz oldu, sözümüzü tuttuk” dedi. 

“Ben Amed’li̇yi̇m, Amedspor’luyum’ 

Sezonun bitmesine yakın sakatlandığı için takımda yer alamadığını söyleyen Dijlan Aydın, “Emizden gelen her şeyi yapıyoruz, ben son 2 ay sakat olsamda hep takım ile beraberdim. Ben Amed’liyim, Amedspor’luyum. Amedspor şampiyon olduğu için çok mutluyum” dİye konuştu.  

D İ J L A N 

“Amedspor’da oynamanın hayali̇ni̇ kurardık’ 

Dıjlan Aydın, babasının doğma büyüme Diyarbakır’lı olduğunu ifade ederek, “Bizde Amedliyiz. Ben başka takımlarda oynarken, bile hep Amedspor maçlarını izlerdik ve orada oynamanın hayalini kurardık kaleci Veysel ile. Bunu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Benim babam benim oynadığım takımların maçlarını değil, Amedspor maçlarını paylaşıyordu. O kadar büyük bir taraftarı Amedspor’un” dedi.  

“Amedspor’a yıllarca emek verebi̇li̇ri̇m’ 

Amedspor ile kiralık sözleşmesinin bittiğini de söyleyen Dijlan Aydın, “Ben burada oynamak istiyorum, buraya yıllarca emek verebilirim. Benim tek gayem burada oynamak, taraftarlarında beni istediğini biliyorum, İnşalllah olur” dedi. 

Kaynak: Cega Medya