DİYARBAKIR- Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, artık konik ışınlı bilgisayarlı tomografi çekimleri yapmaya başladı.   

Diyarbakır’da hafif ticari araçla çarpışan motosikletin sürücüsü yaralandı Diyarbakır’da hafif ticari araçla çarpışan motosikletin sürücüsü yaralandı

A W193565 03

Ortodonti, pedodonti, periodontoloji, restoratif diş tedavisi, ağız- diş ve çene cerrahisi, protetik diş tedavisi, endodonti birimleriyle koruyucu ve tamamlayıcı ağız ve diş sağlığı hizmetleri sunulan hastanede konik ışınlı bilgisayarlı tomografi dönemi de başladı. İl Sağlık Müdürlüğü ve başhekimliğin çabaları sonucunda diş hekimliğinde kullanım alanı oldukça geniş olan ve ülkede sayılı ağız ve diş sağlığı hastanesinde bulunan, üç boyutlu görüntüleme yöntemi konik ışınlı bilgisayarlı tomografi cihazı hastane envanterine eklenerek, vatandaşların hizmetine sunuldu. 
Baş-boyun bölgesindeki implant planlaması ve operasyonları, gömülü diş cerrahileri, kist, tümör operasyonları, kök- kanal tedavileri ve ortodontik tedavi planlamalarında konik ışınlı bilgisayarlı tomografi cihazının hizmet vermeye başlamasıyla, tedavilerin daha etkili şekilde yapıldığı belirtildi. 

Kaynak: İHA