DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesinde canlı hayvan borsası ve Suriçi’nde kanal ve yağmur suyu hatlarını temizliyor. 

Temi̇zli̇k (4)

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, halk sağlığını korumak için çalışmalarını sürdürüyor. DİSKİ Genel Müdürlüğü, yurttaşların daha temiz ve sağlıklı bir ortamda kurbanlık alım-satımı yapabilmesi için yürütülen çalışmalara destek veriyor. 

DİSKİ ekipleri, Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan borsası, altyapı hatlarında kapsamlı bir çalışma başlattı. 

Temi̇zli̇k (3)

450 metrelik kanalizasyon ve yağmur suyu hattı temizlendi 

Diyarbakır’da ‘Matruşka’ operasyonu: 8 tutuklama Diyarbakır’da ‘Matruşka’ operasyonu: 8 tutuklama

Yedişer kişilik iki ekip ve kombine vidanjör aracının görev yaptığı çalışmada, canlı hayvan borsasında bulunan 450 metrelik kanalizasyon ve yağmur suyu ızgaralarının tamamı temizlendi. 

Suriçi’nde detaylı temizlik yapıldı 

DİSKİ ekipleri, yerli ve yabancı turistlerin yoğun bir şekilde ziyaret ettiği Suriçi bölgesinde de kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarını temizledi. 

Temi̇zli̇k (2)

Ulu Camii, Yanık Çarşı (Çarşıya Şewitî) ve Aşefçiler Çarşısı’nda temizlik 

Ekipler, Ulu Cami’nin etrafında bulunan kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarında temizlik çalışması yürüterek, tıkanan hatlar tekrar aktifleştirildi. Ayrıca kentin en eski alışveriş mekanlarından olan tarihi Yanık Çarşı (Çarşıya Şewitî) ve Aşefçiler Çarşısı’nda detaylı temizlik çalışması yapan ekipler, olası tıkanıklıkların ve kötü kokuların önüne geçerek yurttaşların rahat ve sağlıklı bir şekilde alışveriş yapmasına imkan sağlıyor. 

Kaynak: Haber Merkezi