Diyarbakır ve Adana Türkiye’nin doğusunda bulunan iki kent. Bu iki şehir arasında çeşitli ulaşım araçlarıyla sık sık seyahat ediliyor. Bu sebeple insanlar Diyarbakır Adana arası kaç km olduğunu araştırıyor.

Diyarbakır Adana arası kaç km sorusunun cevabı, bu iki şehir arasında seyahat planlayan kişiler için önem taşıyor. Peki Diyarbakır Adana arasında kaç kilometre var? Diyarbakır’dan Adana’ya otobüsle, uçakla ve özel araçla gitmek kaç saat sürüyor…

Yazımızda Diyarbakır-Adana arası kaç km sorusunun yanıtını çeşitli araçlarla bulabilirsiniz. Ek olarak Diyarbakır Adana arasındaki ulaşım alternatiflerine de değiniyoruz… Detaylar haberin devamında…

Diyarbakır Adana Arası Kaç Km?

Birçok vatandaş Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Diyarbakır ile Adana arasındaki mesafeleri, varış zamanlarını sıklıkla araştırıyor. İki konum arasındaki seyahatlerin daha düzenli ve daha sağlıklı olması için öncesinde planlama yapmak önemli.

Öncelikle, iki şehir arasındaki mesafenin kişilerin tercih ettiği ulaşım yöntemlerine göre değiştiğini söyleyelim. İki şehir arası özel araç ile 0-52 otobanı üzerinden 524 kilometredir. Bir diğer seçenek olan ücretli otoban üzerinden ulaşım ise Adana Diyarbakır arası 560 km sürmektedir. Bu mesafe otobüsle yaklaşık 600 km’dir. Diyarbakır Adana arası mesafe uçakla ise 440 kilometredir.

Adana Diyarbakır Arası Kaç Km (12)

Pikniğe giden araç şarampole uçtu: 1’i ağır 4 yaralı Pikniğe giden araç şarampole uçtu: 1’i ağır 4 yaralı

Diyarbakır Adana arası kaç km sorusuyla beraber ulaşım alternatifleri de merak ediliyor. Ayrıntılar haberin devamında…

Diyarbakır Adana Arası Ulaşım Alternatifleri

Güney Doğu Anadolu’nun en gelişmiş şehirlerinden biri Diyarbakır’dır. Bu sebeple birçok memur veya farklı alanlarda çalışan kişiler bu şehirde çalışmayı tercih edebiliyor. Aynı zamanda köklü tarihiyle de her yıl binlerce turisti ağırlıyor.

Aynı şekilde Adana da birçok açıdan zengin ve gelişmiş şehirlerimizden biridir. Gerek tarım gerek ticaret ve kültür alanlarında olsun birçok insan bu şehirde çalışır ve ikamet eder. Bu sebeple her yıl birçok kez ziyaret edilen şehirlerden biri.

Adana Diyarbakır Arası Kaç Km (13)

Diyarbakır ve Adana arasındaki yolculukların kaç saat sürdüğü de merak konusu. Dolayısıyla seçilen araca göre bu süre de değişecektir. Diyarbakır Adana arası ulaşım alternatiflerini derledik. İşte detaylar…

Adana Diyarbakır Arası Arabayla Kaç Saat Sürüyor?

Diyarbakır ile Adana arası karayolu bağlantısı sağlayan birden fazla yol bulunuyor. Dolayısıyla iki şehir arasında kullanılan yapılacak yolculukların süreleri de farklılaşabilir. Yine de temel bir cevap verelim. Özel aracıyla seyahat eden kişiler için Diyarbakır Adana arası yolculuklar yaklaşık 6 saat sürmektedir.

Adana Diyarbakır Arası Kaç Km (3)

Adana Diyarbakır Arası Uçakla Kaç Saat Sürüyor?

Daha kolay ve hızlı ulaşım alternatifi sunan uçak ile de iki şehir arasında seyahat edebilirsiniz. Buna göre Diyarbakır Adana arası uçakla 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Adana Diyarbakır Arası Kaç Km (11)

Adana Diyarbakır Arası Otobüsle Kaç Saat Sürüyor?

Diyarbakır Adana arası otobüsle yaklaşık 550-600 km’dir. Buna göre Diyarbakır Adana arası otobüsle yapılacak yolculuklar yaklaşık 8 saat sürmektedir.

Adana Diyarbakır Arası Kaç Km (2)

Diyarbakır Adana arası kaç km ve ulaşım alternatifleri neler yanıtladık. Bu iki şehir arasında otobüsle seyahat etmek isteyenler için bu güzergahta yolcu taşıyan otobüs firmalarını da listeleyelim.

 • Diyarbakır Barış Turizm
 • Yeni Diyarbakır Seyahat
 • Lux Diyarbakır
 • Isparta Petrol Turizm
 • Star Batman
 • Öz Erçiş Seyahat
 • Yeşil Erciş Seyahat
 • Vangölü Turizm
 • Lüks Batman Seyahat
 • Can Diyarbakır Turizm
 • Has Diyarbakır Seyahat
 • Metro Turizm
 • Öz Has Bingöl
 • Başkent Turizm

Diyarbakır Adana Arası Ne Kadar Yakar?

Diyarbakır Adana arası kaç km sorusuyla birlikte iki şehir arasında özel araçla seyahat edecek kişilerin merak ettiği bir konu daha var. Adana Diyarbakır arası ne kadar yakar?

Bu sorunun elbette net bir cevabı yok. Nitekim bazı araçlar çok yakabilirken bazılarıysa da az yakar. Dolayısıyla her araç için farklı cevaplar mevcuttur.

Adana Diyarbakır Arası Kaç Km (4)

Yine de temel bir cevap vermek gerekli.

 • Diyarbakır Adana arası yaklaşık 42-45 litre yakmaktadır. Buna göre güncel benzin, mazot, dizel fiyatları üzerinden aracınızın ne kadar yakacağını hesaplayabilirsiniz.

Diyarbakır Adana arası veya Adana Diyarbakır arası kaç km sorusunun yanıtını verdik. Bununla beraber iki şehir arası kaç saat sürüyor, araç ne kadar yakar cevaplarını da derledik.

Tüm bunları göze alarak yolculuğunuzu planlamayı ve yolculuklarınız sırasında trafik kurallarını uymayı unutmayın.