DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Eğil Belediyesi ekipleri, fosil yakıt kullanan tekneleri denetledi. 

Diyarbakır’da inme merkezi törenle açıldı Diyarbakır’da inme merkezi törenle açıldı

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Trafik ve Zabıta Denetim Şube ekipleri ve Eğil Belediyesi Zabıta ekipleri, bahar mevsimi ile beraber yerli ve yabancı turist sayısının arttığı Eğil ilçesinde yurttaşların ve ziyaretçilerin sorun yaşamaması için denetimleri artırdı. 

İki tekne mühürlendi 

Dicle Baraj Gölü üzerinde turistik turlar düzenleyen teknelerde yapılan denetimlerde ruhsatsız bir şekilde faaliyet gösteren beş tekneye DTT (Durum Tespit Tutanağı) düzenlenirken fosil yakıt kullandığı tespit edilen iki tekne ise ekipler tarafından mühürlendi. 

5-2

Merkez ilçelerde fiyat denetimi yapıldı 

Büyükşehir Belediyesi diğer yandan vatandaşların güvenli ürün almalarını sağlamak ve haksız fiyat artışının önüne geçmek için çalışmalarına devam ediyor. Zabıta ekipleri yerel ve genel zincir marketlerde ile süpermarketlerde temel kasa reyonu fiyat etiketi denetimi yaptı. 

Raf ve kasa etiket fiyatlarını karşılaştırarak denetleyen ekipler, mevzuata uygun ürün satışı yapmayan işletmelere durum tespit tutanakları ile uyarıda bulundu. Denetimlerde ayrıca vergi levhası, künye ve hijyen kuralları ve ürünlerin kullanım tarihi de kontrol edildi. 

Kaynak: Haber Merkezi