DİYARBAKIR -  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun, Ramazan Bayramı'nın dolayısıyla HEP Diyarbakır İl Başkanı Vedat Aydın'ın mezarı başında düzenlenen anma törenine katıldı.

1-3

Mardin Kapı Mezarlığı’ndaki anmaya Vedat Aydın’ın eşi Şürkan Aydın ve ailesi, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) İl Eş Başkanları, kent milletvekilleri yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. Anma sonrası Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Bucak ve Hatun, Aydın'ın aile bireyleriyle yakından ilgilenerek bir süre görüştü.

Bucak: Müslüman alemin bayramını kutluyorum

Serra Bucak: Bu kenti hep birlikte kalkındırmak istiyoruz Serra Bucak: Bu kenti hep birlikte kalkındırmak istiyoruz

Mezarlık anması ardından Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları halkın Ramazan Bayramı’nı kutlamak için kısa birer mesaj paylaştı. Müslüman aleminin bayramını kutlayan Eşbaşkan Bucak, “Ramazan Bayramının bu topraklarda, bölgemizde, Ortadoğu’da barışa, huzura, kardeşliğe, eşit ve özgür bir yaşama vesile olmasını diliyorum. Hepinize hayırlı Ramazanlar, bayramlar diliyorum” dedi.

3-3Hatun: Halkımızın bayramı kutlu olsun

Bayram mesajını Kürtçe veren Eşbaşkan Hatunda, mesajında şunları dile getirdi: “Mezarlık ziyareti ile Ramazan Bayramı kutlamasına başladık. Başta Vedat Aydın olmak üzere bu mücadele uğruna canını vermiş olanlar ve ailelerinin bayramını en içten kutlarım. Bayramın barış, huzur ve özgürlüğe vesile olmasını dilerim. Tüm halkımızın Bayramı kutlu olsun.”

6

Eşbaşkanlar anma programı sonrası halkla bayramlaştı.

Kaynak: Haber Merkezi