Kreş ve anaokulları, özellikle çalışan ebeveynlerin gündüzleri çocuklarını bırakabilecekleri ve aynı zamanda eğitim verebilecekleri en önemli kurumların başında geliyor. Her ne kadar ücretsiz kreşler söz konusu olsa da birçok kreş ve gündüz bakımevi özel kurumların belirlemiş olduğu ücretlere tabi oluyor. Diyarbakır kreş fiyatları 2024 listesini tüm özel kurumları dikkate alarak sizler için hazırladık.

Diyarbakır’da kreş fiyatları, Yenişehir, Bağlar ve Kayapınar gibi merkezi ilçelerde diğer ilçelere göre daha yüksektir. Ancak kaliteli kurumlar da genel olarak bu iki ilçede yer almaktadır. Diyarbakır kreş ücretleri için güncel rakamları sizler için araştırdık! İşte ayrıntılar…

Diyarbakır'da Kreş Fiyatları Ne Kadar?

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en gelişmiş şehirlerinden birisi olarak kreş, anaokulu ve gündüz bakımevleri gibi önemli kurumlar için de gelişmiş bir yapıdadır. Şehir genelinde pek çok özel kreş, çocuklara uygun eğitim programı, onların kaliteli bir zaman geçirmesini sağlayacak şekilde düzenlenmektedir. Diyarbakır kreş fiyatları ise son dönemde ekonomide yaşanan fiyat artışlarından etkilenerek zamlandı!

Diyarbakır kreşleri fiyatları temel olarak ilgili özel kurumun konumu, eğitim kalitesi, etkinlik vb. programları ile yakından ilişkili olarak belirleniyor. Diyarbakır’da kreş fiyatları 2024 listesini sizler için özetledik. Konuyla ilgili detayları inceleyelim…

Diyarbakır Kreş Fiyatları 2024: Tüm Kurumlar…

Çocukların tek başına bir şeyler yapabilmesini sağlamak, çalışan ebeveynlere destek olmak, yeni iletişim araçlarını benimsetmek, ilkokula hazırlık yapmak ve daha birçok konuda hizmet gösteren özel kreş ve anaokulları, fiyat bakımından farklı kriterlere göre değişmektedir. Diyarbakır özel kreş fiyatları, genellikle kurumların belirlemiş olduğu fiyat listesi içerisinde aylık olarak ödenmektedir.

KESK: Sefalete teslim olmayacağız KESK: Sefalete teslim olmayacağız

Diyarbakır kreş fiyatları 2024 yılında ortalama olarak şu şekildedir:

 • Diyarbakır’da kreş ve gündüz bakımevi fiyatları, kurumlara göre değişiklik gösterir. Buna göre temel eğitim hizmetlerini sağlayan başlangıç seviyesindeki kurumlarda aylık ortalama 5.000 TL gibi rakamlar söz konusudur.
 • Diyarbakır kreş ücretleri açısından gelişmiş hizmet sağlayan kurumlar da dikkate alınabilir. Şehir merkezinde yer alan birçok kreş ve gündüz bakımevi aylık 10.000 TL – 12.500 TL ücret talep edebilir.
 • Buna göre Diyarbakır’da kreş fiyatlarının ortalama olarak 5.000 TL – 8.000 TL arasında olduğunu belirtebiliriz.

NOT: Diyarbakır kreş  fiyatları, özel eğitim kurumlarının fiyat politikalarına ve tarifelerine göre değişiklik gösterir. Örneğin pek çok kurum, sadece eğitim hizmeti için yukarıdaki fiyatları belirlerken servis, yemek gibi diğer hizmetler için ek ücret isteyebilirler. Bu nedenle ilgilendiğiniz kurumla iletişime geçerek fiyat bilgisi almanız doğru olacaktır.

Diyarbakir Kres Fiyatlarıi 1

Diyarbakır Kreş Ücretleri Aylık Mı?

Diyarbakır kreş önerisi arayan birçok ebeveyn öncelikle hizmet detaylarını, sonrasında fiyatları ve daha sonra ödeme planını araştırıyor. Özel kreşler, müşterilerine bu konularla ilgili tüm bilgileri aktarırken, biz sizler için özet bilgileri aktaralım.

Diyarbakır kreş fiyatları eğitim kurumlarına göre değişmekle birlikte genellikle aylık ödeme planı şeklinde belirlenir. Örneğin 5.000 TL olan bir kurum, 6 aylık bir eğitim dönemi için her ay bu ücreti belirler. Ancak yıllık ya da dönemlik ödemelerde kurumlar indirim de yapabilmektedir. Bu avantajı da dikkate almanız önerilir.

Diyarbakır’da kreş ücretleri, genel olarak çocuğun yaşına göre farklı tarifeler halinde belirlenir. Örneğin 0-1 yaş çocuklar için farklı, 1-3 yaş çocuklar için ayrı, 4 yaş üzeri çocuklar için ayrı ücretler belirlenebilmektedir.

Diyarbakır Özel Kreş ve Gündüz Bakımevi Listesi

Diyarbakır’da kreş fiyatları 2024 listesini inceledikten sonra şimdi şehir genelindeki kreş ve gündüz bakımevleri listesini sizlere sunalım. Diyarbakır’da kreş, anaokulu ve gündüz bakımevi eğitim kurumları, ilçe bazlı olarak çok sayıdadır. Şehir genelinde Kayapınar, Bağlar, Yenişehir gibi merkezi ilçelerde bu kurumlar daha fazladır. Diyarbakır kreş fiyatları açısından da ilçeler arasında önemli farklılıklar bulunuyor.

Diyarbakır özel kreş ve gündüz bakımevi listesi 2024 yılında şu şekildedir:

 • ÖGEM Çocuk Köyü Anaokulu – Kayapınar
 • Diyarbakır Özel Gülbahar Kreşi – Kayapınar
 • Özel Uzman Çocuk Anaokulu – Kayapınar
 • Özel Neşe Erberk Anaokulu – Kayapınar
 • Diyarbakır Kids Aloud İngilizce Anaokulu – Kayapınar
 • Özel Doğa Koleji – Kayapınar
 • Minik Kalpler Kreşi Gündüz Bakımevi ve Ana Sınıfı – Kayapınar
 • Özel Doğru Yükseliş Anaokulu – Yenişehir
 • Minik Mucitler Akademi – Bağlar
 • Özel Bağcılar Tomurcuk Anaokulu – Bağlar

Diyarbakır özel kreş fiyatları, yukarıdaki kurumlar arasında ciddi farklılıklar içerir. Bu nedenle ilgili kurumlarla iletişime geçerek güncel fiyat listesi hakkında bilgi almalısınız. Diyarbakır kreş fiyatları için devam edelim…

Diyarbakir Kres Fiyatlarıi 2

Diyarbakır'da Özel Kreş Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diyarbakır kreş ücretlerinden sonra şimdi kurum seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedelim. Çocuğunuzun ilk eğitim deneyimini yaşayacağı kreş, anaokulu ya da gündüz bakımevi gibi kurumları seçerken pek çok dikkat etmeniz gereken faktör bulunuyor. İşte o detaylar…

Diyarbakır’da özel kreş, gündüz bakımevi ya da anaokulu seçerken dikkat etmeniz gereken faktörler aşağıdaki gibidir:

 • Güvenlik: İlk olarak çocuğunuzun güvenli bir yerde eğitim alıp almadığını kontrol etmelisiniz. Kurumun bina yapısı, güvenliği, çevresel faktörler vb. tüm güvenlik detaylarını inceleyin.
 • Hijyen: Özel eğitim kurumlarını seçerken hijyen, dikkate almanız gereken bir diğer faktördür. Çocuğunuzun hijyenik bir ortamda eğitim alması gerekir ve kurumların bu koşulları sağladığını teyit etmelisiniz.
 • Eğitim Programı: Özel anaokulu, kreş ve gündüz bakımevlerinde çocuklara yönelik düzenlenen eğitim programları, onların yaşına uygun, kaliteli ve geliştirici niteliklere sahip olmalıdır. Dengeli ve çeşitli etkinliklerle desteklenecek eğitim programının içeriğini mutlaka kontrol edin. Bu kurumlar, yaratıcı oyunlar, sanatsal aktiviteler, fiziksel aktiviteler ve temel eğitim konularında dengeli bir programa sahip olmalıdır.
 • Öğretmen ve Personel Kalitesi: Diyarbakır kreş fiyatlarını da belirleyecek, aynı zamanda çocuğunuzun eğitim kalitesi ile yakından ilişkili olan faktör, personel ve öğretmen kalitesidir. Bu bakımdan Diyarbakır’da özel anaokulu, gündüz bakımevi ve kreş seçerken bu faktörü de dikkate almalısınız.
 • Fiziksel Koşullar ve Sınıf Mevcudu: Çocuklar için özel eğitim kurumlarında dikkate almanız gereken bir diğer faktör sınıf mevcudu ve fiziksel koşullardır. Sınıfların kalabalık olmaması, her çocuğa yeterli ilgi gösterilebilmesi açısından önemlidir. Aynı zamanda sınıfların fiziksel koşullarının da çocuklara uygun olması gerekir. Uyku ve oyun alanları, konfor alanları vb. tüm detaylar kontrol edilmelidir.
 • Beslenme Düzeni: Birçok özel anaokulu, çocuklara uygun şekilde beslenme düzeni hazırlar. Bununla birlikte seçeceğiniz kurumun çocuğunuza uygun bir beslenme programına sahip olduğunu teyit etmelisiniz.
 • Fiyat: Diyarbakır kreş fiyatları 2024 yılında pek çok büyükşehre göre uygun düzeydedir. Ancak, eğitim kurumları arasında ciddi fiyat farklılıkları olabiliyor. Sağlanan hizmet ile belirlenen ücretleri kıyaslayarak en iyi tercihi sağlamak için fiyat araştırması yapın.

Diyarbakır Kreş Önerisi ve Tavsiyeleri

Diyarbakır’da özel kreş fiyatları haricinde pek çok ebeveyn öneri ve tavsiyeler isteyebilmektedir. Bu konudaki güncel bilgileri de sizler için özetleyelim.

Diyarbakır kreş önerisi, her ne kadar ebeveynlerin araştırdığı konulardan birisi olsa da tavsiyeler, kişi bazlı olarak değişebilecektir. Bu nedenle doğrudan kurum tavsiyesi almadan önce mutlaka alternatif kreşleri araştırarak, hizmetlerini öğrenerek karşılaştırma yapıp, kendiniz karar vermeniz gerekir.

Çocukların ilk eğitim ile tanışacağı bu dönemde, öneri ve tavsiyeler sizlere yardımcı olabilir. Ancak mutlaka nihai kararı sizin vermeniz gerekiyor. Diyarbakır kreş fiyatları açısından da yukarıdaki listede yer alan pek çok eğitim kurumunun birbirine yakın ve benzer ücretler belirlediğini söyleyebiliriz.

Sıkça Sorulan Sorular

Diyarbakır kreş fiyatlarıyla ilgili sıkça sorulan soruları yanıtlayalım:

1- Diyarbakır'da kreş ücretleri ne kadar oldu?

Diyarbakır özel kreş fiyatları, eğitim kalitesi, kurum politikaları ve konuma göre değişmektedir. Ancak genel anlamda özel kreş fiyatının Diyarbakır için aylık 5.000 TL – 8.500 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz.

2- Diyarbakır'da ücretsiz kreş var mı?

Diyarbakır’da ücretsiz kreş hizmeti, genellikle belediyeler tarafından veriliyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin bu kapsamda çeşitli ilçelerde okul öncesi eğitime destek amacıyla kreş hizmeti verdiği bilinmektedir.

Editör: Alp Editor