DİYARBAKIR- Diyarbakır'da Masterler Ligi'nin 2024-2025 sezonu bugün başlıyor. Geçen sezonun şampiyonu Hatboyu Masterler ile Tarım Masterler arasındaki maç ile Beyaz Tebeşir Tesisleri'nde saat 20.00'de başlayacak. İkinci maç ise Saat 21:30'da Amedsur Masterler ile Dicle Fırat Masterler arasında oynanacak.

Amedspor kutlamalarında sahne alacak sanatçılar açıklandı Amedspor kutlamalarında sahne alacak sanatçılar açıklandı

Turnuvada, Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere günde iki maç olacak şekilde toplam 20 takım yer alacak. Maçlar saat 20.00'de başlayacak.

Takımlar iki gruba ayrılarak tek devreli lig usulü ile mücadele edecekler. İlk 4 sırayı alan toplam 8 takım çeyrek finale yükselecek. Çeyrek final eşleşmeleri A ve B gruplarında ilk 4 sırayı alan takımlar arasında çapraz eşleşme sistemiyle belirlenecek.

Masterler Federasyonu Başkanı Şirin Ecevit Talva, turnuvaya 20 takımın katıldığını ve her takımda ortalama 30 futbolcu bulunduğunu belirtti. Talva, takım yöneticileri, taraftarlar ve sporseverlerle birlikte yaklaşık 2000 kişiye hizmet verdiklerini ifade etti. Toplumsal odaklı olan Masterler Ligi'nin her yıl heyecan dolu ve çekişmeli maçlara sahne olduğunu söyledi ve bu sezonun da aynı güzellikte geçeceğini umut ettiğini belirtti.

Federasyon yöneticilerinin, sıkıntılara rağmen takımların mutluluğunu görmekten mutlu olduklarını ve Master camiasına iyi bir turnuva izlettirmeyi amaçladıklarını söyledi. Talva, tüm takımların sakatlıktan uzak ve başarılı maçlar oynamalarını temenni ettiğini ve kazananın Masterler camiası olmasını dilediğini ifade etti.

Kaynak: Pasurun Sesi