DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte şehirdeki parklarda yaz sezonu için hazırlık çalışmalarını sürdürüyor.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, yaklaşan yaz ayları öncesi vatandaşların parkları sorunsuz şekilde kullanmalarını sağlamak için tespit ettiği eksiklikleri gidermek için alt ve üst yapı çalışmaları başlattı. Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşlar tarafından yoğun şekilde kullanılan Kayapınar ilçe sınırlarında yer alan Park 75’de ekipler, bitkilerin yaşanacak olası sıcaklıklardan etkilenmemesi için altyapı çalışmaları kapsamında su tesisatlarında yaşanan arızaları giderdi.

170 dönüm çim biçimi yapıldı

Üst yapı işlemlerinde Kayapınar Belediyesi personelinin de dahil olduğu 61 kişilik ekiple, yaklaşık 170 dönüm çim alanının biçimi gerçekleştirildi. Park içinde bulunan farklı türde çalıların budanmasının yapıldığı çalışmada, ayrıca aydınlatma direklerinde oluşan arızalara da müdahale edilerek yeniden işlevsel hale getirildi.

Piknik alanında hummalı çalışma

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, ayrıca, kentin önemli uğrak noktalarından biri olan Yenişehir ilçe sınırlarında yer alan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Piknik Alanında tespit ettiği alt ve üst yapı eksikliklerini giderdi. Çalışmalar kapsamında oluşturulan 25 kişilik ekip, yeşil alanda bulunan çimlerin biçimini ve çalıların budamasını gerçekleştirdi. Aydınlatma arızalarının da giderildiği çalışmada, kırılan banklar ve bordür taşları onarıldı. Ayrıca ihtiyaç duyulan alanlara yeni oturma bankları yerleştirildi.

Diyarbakır merkezli 29 ilde operasyon! Diyarbakır merkezli 29 ilde operasyon!

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Sur, Kayapınar, Yenişehir ve Bağlar ilçelerinde bulunan parklarda tespit edilen eksiklikleri gidermek için çalışmalarına aralıksız devam edecek.

Kaynak: İHA