DİYARBAKIR- AK Partili Alaattin Parlak, 2022 yılında ihalesi 3 milyar 900 milyon TL olarak yapılan Diyarbakır Şehir Hastanesi için "Yılan Hikayesi" benzetmesi yaptı. 

AK Parti eski MKYK üyesi olan Diyarbakırlı siyasetçi Alaattin Parlak, Diyarbakır’da sağlık alanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çok büyük mesafe alındığını söyledi. Bu bağlamda Diyarbakır Şehir Hastanesinin yapılmasına karar verildiğini söyleyen Parlak, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

“Sadece Diyarbakır değil, bölge illerinden gelen hastalara da hizmet verecek olan Şehir hastanemiz Diyarbakır'ın sağlık turizmi potansiyeli çok yüksek olan bir şehir olacaktır. Bu yatırımlarla da sadece Diyarbakır'ın değil bölgeden ve Orta Doğu'dan gelecek hastalara en iyi hizmeti verecek bir hastane olacaktır. Bu yatırımla sağlık hizmetine erişim daha kolay hale gelecek, sağlık alanındaki yatırımların tamamlamasıyla şehrimiz bölgenin sağlık üssü olacaktır.” 

“Şehir hastanesi̇ yapımı yılan hikâyesine döndü’’ 

 Diyarbakır Şehir Hastanesinin ihalesinin 23-29 Kasım 2022 tarihlerinde yapıldığını, 6 Nisan 2023’te inşaatına başlandığını belirten AK Partili Parlak, “Temmuz 2025’de tamamlanması bekleniyor. Lakin yapım işi yılan hikayesine dönen  Diyarbakır Şehir Hastanesi ihaleyi alan firma tarafından şu ana kadar inşaatın ancak yüzde 8’ini bitirmiş. Firma, bu hız ile devam ederse maalesef Şehir Hastanemizin bitirilmesi uzun yıllar alacaktır” dedi.  

Diyarbakır şehir hastanesinin yapım süreci 

Diyarbakır’da, yapımı yılan hikayesine dönen 1000 yataklı Şehir Hastanesinin ilk ihalesini alan 1 milyar 93 milyon ile alan Limak firması, ekonomik kriz nedeniyle çekilirken, Sağlık Bakanlığı’nda yapılan yeni ihalede 4 firma teklif vermişti. Teklifleri değerlendiren Bakanlık, Şehir Hastanesi ihalesini 3 milyar 900 milyon TL teklif veren Gürbağ firmasına vermişti. 

Diyarbakır’da çocukların yaptığı resimler sergilendi Diyarbakır’da çocukların yaptığı resimler sergilendi

Kaynak: Cega Medya