DİYARBAKIR- Diyarbakır’da son günlerde hava sıcaklıklarında belirgin bir artış yaşanıyor. Termometrelerin 26 dereceyi aştığı kentte adeta yaz havası esiyor. Sıcaklıkların önümüzdeki hafta sonuna kadar devam etmesi bekleniyor.

Diyarbakır’da sıcaklıkların hafta sonuna kadar devam etmesi beklenirken, Meteoroloji Genel Müdürlüğüne göre, önümüzdeki günlerde hava durumu şöyle olacak:

Diyarbakırlılar dikkat! Sağanak bekleniyor Diyarbakırlılar dikkat! Sağanak bekleniyor

Havaların yarın da aynı şekilde az bulutlu olması bekleniyor. En yüksek sıcaklığın 26 derece, en düşük sıcaklığın ise 9 derece olması öngörülüyor.

Perşembe günü hava parçalı bulutlu olacak. En yüksek sıcaklığın 25 derece, en düşük sıcaklığın ise 9 derece olması bekleniyor.

Cuma günü havaların yine parçalı bulutlu ve yağmurlu olması bekleniyor. En yüksek sıcaklığın 25 derece, en düşük sıcaklığın ise 8 derece olacağı tahmin ediliyor.

Cumartesi günü sıcaklıklar 3 derece birden düşecek. Bulutlu bir havanın hâkim olacağı kentte En yüksek sıcaklığın 23 derece, en düşük sıcaklığın ise 7 derece olacağı ön görülüyor.

Pazartesi gününden itibaren hava sıcaklığı Diyarbakır’da En yüksek 18 derece, en düşük sıcaklığın ise 9 derece olacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: Pasurun Sesi