DİYARBAKIR - Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Dicle Pediatri Derneği tarafından düzenlenen 1. Dicle Pediatri Günleri, büyük bir katılımla başladı.

Dicle Üniversitesi 15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlik, çocuk sağlığı ve hastalıkları alanındaki önemli konularda gelişmeleri güncellemek ve deneyimleri paylaşmak amacıyla düzenlendi.

Diclepediatrigünleri1

Açılış konuşmasını, Düzenleme Kurulu adına Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı ve Dicle Pediatri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Alper Akın yaptı. Prof. Dr. Akın, "50 yıldan fazla geçmişi olan ana bilim dalımızın, pediatri uzmanı yetiştirme konusundaki bilgi, birikim ve deneyiminin mezuniyet sonrası eğitim faaliyetlerini de içerecek şekilde daha geniş bir alana yayılması ülkemize olumlu katkılar sağlayacaktır. Bu düşünceyle 2022 yılında bir araya gelen değerli öğretim üyeleri, Dicle Pediatri Derneği'ni kurdu" dedi.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. İlker Kelle, bilgi ve deneyimlerini aktarmayı kabul ederek toplantıya katılan tüm hocalara ve katılımcılara teşekkür etti ve verimli bir etkinlik olmasını diledi.

Metina Aşireti Nüfusu: Tarihi, Kökeni, Soyadları Ne? Metina Aşireti Nüfusu: Tarihi, Kökeni, Soyadları Ne?

İki gün sürecek olan Dicle Pediatri Günleri'nde, alanında uzman konuşmacılar, insan hayatının doğumundan ergenliğe kadar olan dönemindeki hastalıkların tanı ve tedavi yöntemleri konusunda bilgi paylaşımında bulunacak.

Kaynak: Diyarbakir.Net