DİYARBAKIR- Sevilen Kürt sanatçı Mem Ararat 2 gün üst üste Diyarbakır’da sevenleriyle buluşacak. Ünlü Kürt sanatçının sevenleri Diyarbakır’da vereceği konseri dört gözle bekliyor.

Kürt müziğinin güçlü ve sevilen sesi Mem Ararat Diyarbakırlılar ile buluşuyor! Ziz Müzik organizasyonuyla, Mem Ararat 27 ve 28 Haziran 2024 tarihlerinde Diyarbakır Sezai Karakoç Kültür Merkezi'nde hayranlarına unutulmaz anlar yaşatacak. Kapılar 19:30'da açılacak, konserler ise 20:30'da başlayacak.

Memararatkonser

Mem Ararat kimdir?

1981 yılında Mardin'in Derik ilçesinde doğan Mem Ararat, profesyonel müzik kariyerine 2013 yılında yayımladığı "Quling Ewr û Baran" (Turna, Bulut ve Yağmur) albümüyle adım attı. Geleneksel Kürt müziğini modern dokunuşlarla harmanlayan Ararat, "Kurdîka", "Xewna Bajarekî" (Bir Şehrin Rüyası), "Niştiman" (Memleket), "Pesna Evînê" (Aşka Övgü) ve “Keskesor” (Gökkuşağı) gibi albümleriyle dinleyici kitlesini genişletti ve kalplerde taht kurdu.

Diyarbakır'da iki unutulmaz gece

Mem Ararat, Diyarbakır'ın tarihi dokusu ve kültürel zenginliğiyle buluşacağı bu iki özel gecede, en sevilen şarkılarıyla sahnede olacak. 14 yaş altındaki izleyiciler ebeveynleri ile alana giriş yapabilirken, 7 yaş altındaki çocuklar alana kabul edilmeyecek. Her katılımcı için bilet zorunluluğu bulunmakta ve biletlerde iptal veya yer değişikliği yapılamamaktadır.

Mem

Etkinlik kuralları ve detaylar

Etkinlik süresince ses ve ışık düzenleri geçici duyma ve göz rahatsızlıklarına yol açabilir. Tüm katılımcıların biletlerini yanlarında bulundurması ve etkinlik alanından çıkış yapmaları durumunda yeniden giriş için yeni bilet almaları gerekmektedir. Etkinlik alanına yiyecek, içecek, ilaç, evcil hayvan ve tehlikeli maddeler getirilmesi yasaktır.

Organizatörler, uygun görmedikleri kişileri bilet bedelini iade ederek etkinlik alanına almama hakkına sahiptir. Fotoğraf ve video çekimi etkinlik süresince yasak olup, profesyonel kayıt ekipmanları alana kabul edilmeyecektir. Etkinliğe katılan kişilerin fotoğraf ve video çekimlerinin tanıtım materyallerinde kullanılma hakkı organizatöre aittir.

Mezopotamya'nın kalbi Diyarbakır'da Mem Ararat rüzgarı esecek

Diyarbakır satışlara yetişemeyince çevre illerden destek istedi Diyarbakır satışlara yetişemeyince çevre illerden destek istedi

Kürt müziğinin duygusal ve güçlü sesi Mem Ararat, Diyarbakır'da vereceği bu iki konserle müziğin birleştirici gücünü bir kez daha gösterecek. Onun şarkıları, bir halkın duygularını, umutlarını ve hayallerini yansıtarak dinleyicilerini derin bir yolculuğa çıkaracak.

Memkonser

Diyarbakır'daki bu özel Mem Ararat konseri için biletlerin ise şimdiden tükendiği öğrenildi.

Kaynak: Diyarbakir.Net