DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde, "Hamo Ağa" olarak bilinen İlçe Ziraat Odası Başkanı Mehmet Arslan'ın 300 torunu, dedelerinin Ramazan Bayramı'nı kutlamak için adeta sıraya girdi.

Diyarbakır’da ‘Piston’ operasyonu! Diyarbakır’da ‘Piston’ operasyonu!

Bismil ilçesinde 56 çocuğu ve 300’den fazla torunu bulunan "Hamo Ağa" olarak bilinen Mehmet Arslan, torunlarıyla bayramlaştı.

Bölgede sevilen ve bilinen etkili isimlerinden olan Arslan,  kan davaları olmak üzere bir çok anlaşmazlığın barışla sonuçlandırmasıyla da tanınıyor. Bayramlaşma esnasında evinin önünde uzun kuyruk oluşan Arslan, ailesiyle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadı.

Bayram namazı sonrasında köydeki evleri tek tek dolaşıp, kabir ziyaretinde bulunan Mehmet Arslan, sıraya giren torunlarıyla tek tek bayramlaşarak şeker dağıttı.

(Hamo Ağa ) Arslan, "Kültürümüze ve geleneklerimize sıkı sıkıya bağlı bir aileyiz. Dayanışma ve birlik beraberliğe önem veriyorum. Toplumu ayakta tutan ailedir. 300 torunum ile bayramlaştık, çok mutluyuz. Çocuklarım ve torunlarım ile burada bayramlaşmaktan mutluyum. Allah onlara nice bayramlar görmek nasip etsin" açıklamasını yaptı.

Kaynak: Diyarbakır Olay