Uyuşturucu madde ile yakalandı, savunması pes dedirtti! Uyuşturucu madde ile yakalandı, savunması pes dedirtti!

DİYARBAKIR- Diyarbakır merkezli Telsiz Radyo Amatörleri, Arama, Kurtarma, Afet Haberleşme, Doğa Sporları Derneği (AKAD), ikinci olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. 

AKAD’ın genel kurulu ve kuruluş yıldönümü nedeniyle, Dağkapı’da tanıtım broşürü dağıtıldı. Dernek yetkilileri, toplumun afet bilincinin artırılması, haberleşme, arama, kurtarma, doğa sporları konusunda özellikle gençlerin bilgilendirilmesi ve bu tür derneklere destek olunması yönünde çağrıda bulunarak, Diyarbakırlıları derneğe üye olmaya davet etti. 

Olağan genel kurul toplantısı ve kuruluş yıldönümü kutlamalarını birlikte yapan, Diyarbakır merkezli Telsiz Radyo Amatörleri, Arama Kurtarma, Afet Haberleşme, Doğa Sporları Derneği (AKAD) Başkanı Kenan Özgüven,” Derneğimiz insanlık adına önemli bir misyon yüklenmiş durumdadır. Biz derneğimizle yardıma muhtaç insanlara elini uzatan dernek olmanın yanı sıra, arama, kurtarma, afet haberleşme, doğa sporları konusunda farkındalık oluşturuyoruz. Afetlerin olduğu ülkemizde Diyarbakır’da yaşamını sürdüren tüm gençlerimizin bilinçlenmesi için çalışmalar yapıyoruz. Arama, Kurtarma, Afet Haberleşme, Doğa Sporları gibi İnsani yardım çalışması yapanlar bir ailedir. Bu hizmetler sevgi ve kardeşlik bilinci ile yapılmaktadır ve değer bulmaktadır.” Dedi. 

Kaynak: Pasurun Sesi