DİYARBAKIR- Diyarbakır’da Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla Diyarbakır bayram çöreği için gerekli olan ilaçlarda tezgahlarda yerini aldı. 

Diyarbakırçöreği (1)

Diyarbakır Adana Arası Kaç Km? Otobüsle, Uçakla, Özel Araçla Kaç Saat? Diyarbakır Adana Arası Kaç Km? Otobüsle, Uçakla, Özel Araçla Kaç Saat?

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte Diyarbakır'da, "Dermane Çorega" olarak bilinen bayram çörek ilaçları tezgahlarda yerini aldı. Geleneksel Diyarbakır bayram çörekleri için kullanılan bu özel baharat karışımları, bayram öncesinde büyük ilgi görüyor. 

Diyarbakırçöreği (2)

Çörek ilaçlarında kullanılan iki tür baharatın kaşığı 10 TL'den, diğer baharatların kaşığı ise 5 TL'den satılıyor. Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte, çörek ilaçlarına olan talep de önemli ölçüde arttı. Tezgahlar, renk renk ve çeşit çeşit şekerlemeler ve çikolataların yanı sıra, Diyarbakır'ın meşhur bayram çöreği için gerekli baharatlarla dolup taşıyor. 

Diyarbakırçöreği (6)

Yöresel lezzetlerin vazgeçilmezi olan bu çörekler, Diyarbakırlıların bayram sofralarına lezzet katarken, tezgah sahipleri de artan talepten memnun. Bayram çörek ilaçları, hem lezzetleriyle hem de bayram hazırlıklarının olmazsa olmazı olarak tezgahlarda alıcılarını bekliyor. 

Kaynak: Diyarbakir.Net