DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde deprem konutları çalışmaları devam ediyor. Mahalle sakinleri ise deprem konutlarına kavuşacak olmanın sevincini yaşıyor.

Feci trafik kazasında ölenlerin kimlikleri belli oldu! Feci trafik kazasında ölenlerin kimlikleri belli oldu!

Kulp ilçesine bağlı Karpuzlu Mahallesi'nde muhtar Mehmet Kılıç, devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kılıç, “6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremin ardından evleri hasar gören köylülerimiz için 19 adet villa tarzı deprem konutunun inşası başladı ve şu anda 9 tanesinin büyük bir bölümü tamamlandı. Geriye kalan konutların inşaat çalışmaları ise devam etmektedir. Konutların 7 ile 9 ay içinde tamamlanarak köylülerimize teslim edileceği ve böylece yaşamlarını evlerinde sürdürebilecekleri belirtildi.” dedi.

Yaşadıkları deprem felaketi sonrasında yükselen bu konutlarla umut dolu bir bekleyiş içerisinde olan Karpuzlu Mahallesi sakinleri, yeni ve güvenli konutlara kavuşacak olmanın sevincini yaşıyorlar. Depremin yol açtığı tahribatın ardından, köylülerin yeniden yuvalarına kavuşması için yapılan bu çalışmalar, ilçe halkı tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Kaynak: Pasurun Sesi