DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik ilkesi doğrultusunda dezavantajlı vatandaşların şehir içi ve şehirler arası ulaşımını ücretsiz olarak sağlıyor. 

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren “Diyar Masa” ve “Alo153” destek hattı üzerinden gelen talepler doğrultusunda çözüm üretiliyor. 

Narkotik köpek, Diyarbakır-Nevşehir uyuşturucu kaçakçısını yakaladı Narkotik köpek, Diyarbakır-Nevşehir uyuşturucu kaçakçısını yakaladı

Her kesimden yurttaşın talebi karşılandı 

Ekipler, ulaşım problemleri ile ilgili yoğun taleplerin olduğu 15 Nisan tarihinden itibaren farklı konularda her kesimden yurttaşın sıkıntısına çözüm üretme gayreti içinde oldu. 

Hasta ve hasta yakınlarının taşınmasından üniversite öğrencilerinin okudukları şehre gitmesine, taziye ziyaretlerinden sporcuların ulaşım taleplerinden yolda kalan işçilerin işyerlerine ulaştırılmasına kadar geniş bir kesimin bireysel taleplerini değerlendiren ekipler; Kadın Sığınma Evi ve Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan gelen kurumsal taleplere de hızlıca çözüm üretti. 

Büyükşehir Belediyesi, gelen talepler doğrultusunda dezavantajlı yurttaşların şehir içi ve şehirler arası otobüs bileti bedellerini karşıladı. 

25 günde 166 kişi uygulamadan yararlandı 

Bu doğrultuda 15 Nisan-10 Mayıs tarihleri arasında 166 dezavantajlı kişinin talebi sonuçlandırılarak ücretsiz ulaşımdan yararlandırıldı.  

Büyükşehir Belediyesi, “Diyar Masa” ve “Alo153” destek hattı üzerinden gelen talepler doğrultusunda yurttaşlara yardımcı olmaya devam edecek. 

Kaynak: Haber Merkezi