DİYARBAKIR - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı tarafından, Diyarbakır’ın da dahil olduğu 19 ilde "Nitelikli Dolandırıcılık" suçuna yönelik "DÜĞÜM-1" operasyonlarının düzenlendiğini duyurdu.

Diyarbakır’da otel ve kafeteryaya yapılan saldırıda 3 şüpheli gözaltına alındı Diyarbakır’da otel ve kafeteryaya yapılan saldırıda 3 şüpheli gözaltına alındı

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yerlikaya, 19 ilde gerçekleştirilen operasyonların detaylarını paylaştı. "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki halkımızı çeşitli yöntemlerle dolandıranların ensesindeyiz. Onlara göz açtırmayacağız," ifadelerini kullandı.

Operasyonlar, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinasyonunda, İl Emniyet Müdürlükleri Asayiş Şube Müdürlüklerince Mersin, Kahramanmaraş, Erzurum, Samsun, Nevşehir ve Balıkesir merkezli olarak Hatay, Denizli, Adana, Siirt, Diyarbakır, Kayseri, Gaziantep, Şanlıurfa, Batman, İzmir, İstanbul, Muğla ve Manisa’da gerçekleştirildi.

Operasyonlar sonucunda 10 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, 2 adet ruhsatsız pompalı tüfek, çok sayıda bilgisayar, telefon, sim kart ve taşınabilir bellek ile büyük miktarda döviz ve Türk lirası ele geçirildi. İlk belirlemelere göre suçtan elde edilen yaklaşık 100 milyon lira değerinde 37 lüks araç, 17 tapu kaydı, 7 şirket ortaklık payı, 142 banka ve kripto hesabına el konuldu.

Bakan Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik ederek, "Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi