DİYARBAKIR- İftar sonrası bir konuşma yapan KGK İl Temsilcisi Mehmet Çakan, Diyarbakır’da gazeteci meslektaşlarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim de Anadolu basının içinde olduğu sorunlara ve çözümü konusundaki çabalarını anlatan bir konuşma yaptı.

Dim, Basın İlan Kurumunun getirdiği kuralları, yenilikleri ve yerel basının içinde bulunduğu sorunları çok iyi bildiğini belirtti.

Basın İlan Kurumu Genel Kurul Üyesi olduğuna dikkat çeken Dim, yerel basının yaşadıklarından hem haberdar olduğunu hem de bizzat yaşadığını kaydetti.

Dim, şöyle dedi:

“Yeni kuralların olduğu bir dönemden geçiyoruz. Dijitalleşme ile birlikte basın sektöründe büyük bir dönüşüm başladı. Bu dönüşüm hem önemli gelişmelerin hem de sancılı bir süreci yaşamamıza neden oluyor. Ama biz hakkaniyetli bir süreçten yanayız. Herkesin koşullarına uygun, adil ve adaletli bir resmi ilan dağıtım sisteminin olmasını istiyoruz.”

Yazılı basının sıkıntı yaşayabileceğine ve elektronik ortamda yayınlanan gazetelerin yaygınlaşacağına dikkat çeken Dim, konuşmasını şöyle sürdü:

Narkotik köpek, Diyarbakır-Nevşehir uyuşturucu kaçakçısını yakaladı Narkotik köpek, Diyarbakır-Nevşehir uyuşturucu kaçakçısını yakaladı

“Dijital dönüşümün hızına yetişmek zorundayız. Yeniliklere açık olmalıyız. Dönüşümle ilgili yaşanan sorunlar da elbette olacak. Bu sorunları gerekli ortamlarda dile getiriyorum. Basın İlan Kurumundaki toplantılarda da sizin bana ilettiğiniz her türlü talepleri işin muhataplarına çok net bir şekilde söylüyorum.  Orada her türlü mücadeleyi veriyorum. Sizinle birlikteyim. Yani sizin yanınızda olmak, sorunlarınıza çözüm bulmak adına büyük bir gayret sarf ediyorum. Telefonum her zaman size açık, istediğiniz zaman bana ulaşabilirsiniz ve sorunlarınızı dile getirebilirsiniz. Ben de elimden geldiğince mücadele edeceğim.”

Kaynak: Pasurun Sesi