DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kent Konservatuvarı'nda tiyatro eğitimi alan kursiyerler, "Düdüklüde Kıymalı Bamya" oyununu sahneleyerek mezun oldu. 

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Kent Konservatuarı bünyesinde drama ve tiyatro eğitimlerini sürdürüyor. Kent Konservatuarı sınavlarını geçerek iki yıl boyunca eğitim alan kursiyerler, eğitimlerini başarıyla tamamlayarak mezuniyet belgelerini aldı. 

1 2998X2000 (1)

Kursiyerler tiyatro oyununu sahneledi 

Kursiyerler, Mehmet Baydur’un yazdığı ve Jiyanda Turali’nin yönettiği “Düdüklüde Kıymalı Bamya” adlı oyununu sergiledi. ÇandAmed (Kongre Merkezi) Tiyatro Salonu’nda sahnelenen oyunu, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Çağla Sanay ile çok sayıda kişi izledi. 

İzleyicilerden beğeni alan “Düdüklüde Kıymalı Bamya” oyunu, 29 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00’da ÇandAmed Tiyatro Sahnesinde ücretsiz olarak yeniden sergileyecek. 

Diyarbakır'da ambulans şoförüne saldırı! Diyarbakır'da ambulans şoförüne saldırı!

D S C02779 2998X2000

Oyunun konusu 

Toplumsal yaşayışa mercek tutan “Düdüklüde Kıymalı Bamya” oyunu, sıradan hayatları olan ve kendileri gibi olmayanları da gözünü kırpmadan ötekileştiren, sıradan insanların içler acısı halini, mizahi bir dille anlatıyor. 

Kaynak: Haber Merkezi