DİYARBAKIR- Diyarbakır’da, haksız kazanç elde ettikleri belirlenen aralarında avukatların da bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. 

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Diyarbakır Adliyesi ile bağlantı kurduklarını söyleyerek maddi çıkar karşılığında haklarında soruşturma açılan veya yargılanan şüpheli ve sanıkları tahliye ettirecekleri, beraat kararı aldıracakları vaadiyle haksız kazanç ettikleri tespit edilen şahısların yakalanması için çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmaların ardından 30 Nisan'da eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonla “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “nitelikli dolandırıcılık”, “güveni kötüye kullanma”, “tehdit ve kasten yaralama” suçlarından aralarında avukatların da bulunduğu 20 şüpheli yakalandı. Yakalanan şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 20 adet cep telefonu ve 2 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. 

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

Diyarbakır’da elektrik akımına kapılan leylek tedavi altına alındı Diyarbakır’da elektrik akımına kapılan leylek tedavi altına alındı

Kaynak: İHA-DHA