DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, sosyal kart sahibi 11.767 dezavantajlı yurttaşın hesaplarına 1000'er TL yatırırken, 450 bin TL değerinde ayni yardımda bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, kentin dezavantajlı kesimine yardımcı olmak amacıyla belirli dönemlerde yaptığı nakdi ve ayni desteklerine devam ediyor. Alo 153’ten alınan bireysel başvurular ve ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından iletilen listeler doğrultusunda hareket eden görevliler, başvuru sonrası inceleme yaparak uygun görülen dezavantajlı ailelere destek sunma kararı alıyor.

1000’er TL nakdi destek yapıldı

Bu listeler doğrultusunda hazırlanan program kapsamında ailelere 3 aylık periyotlar halinde destek sunuluyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, bu amaçla Kurban Bayramı’nda yurttaşların ihtiyaçlarını karşılaması için sosyal kartlarına para yatırdı. 11 bin 767 dezavantajlı kişinin faydalandığı sosyal kart hesaplarına 1000’er TL yatırıldı. Bu kişilere aynı zamanda ihtiyaç kolilerin yer aldığı 450 bin TL’lik ayni yardım da yapıldı.

Eş Başkan Bucak: Hayvanlar sahipsiz değildir Eş Başkan Bucak: Hayvanlar sahipsiz değildir

Diğer yandan ailelere SMS gönderilerek yurttaşlar destek konusunda bilgilendirildi.

Kaynak: Haber Merkezi