DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi temizlik ekipleri, Sur ilçesindeki tarihi mekânlarda çevre temizliği yaptı. 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, temizlik kampanyası kapsamında kent genelinde çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, dünya mirası surların temizliğinin sağlanması, yerli ve yabancı turistlerin tarihi yapıyı daha rahat ziyaret edebilmeleri için titiz bir çalışma yürütüyor. 

Tarihi surlarda temizlik 

Fiskaya’daki Tarihi Taş Konak’ta mesaiye başlayan ekipler, çalışmaya Hazreti Süleyman Cami Parkı’nda devam etti. Büyükşehir Belediyesi temizlik ekipleri, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan tarihi surlar ve burçlarda temizlik çalışması yaptı. 

Sürekli kontrol 

Surların tamamını kapsayan temizlik çalışmasının ardından ekipler, sürekli kontroller yaparak bölgenin temiz kalmasını sağlıyor. 

Kent genelinde temizlik 

Diyarbakır'da liselileri heyecanlandıran ziyaret Diyarbakır'da liselileri heyecanlandıran ziyaret

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, kent merkezindeki 136 ana arter, meydan, şehirlerarası otobüs terminali, ilçe otogarı, özel ve kamu hastanelerinin acilleri ve bekleme yerlerinin temizlik çalışmaları yapacak. 

Kampanya kapsamında il genelinde ihtiyaç duyulan yerlere çöp kovaları yerleştirilmeye devam edilecek. 

Kaynak: Haber Merkezi