DİYARBAKIR-Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ‘Amed’i seviyorum, kirletmiyorum’ mottosuyla başlattığı temizlik kampanyası kapsamında kent merkezindeki ana arterlerde kırılan ve eksik olan yerlerde binin üzerinde çöp kovası montajını yaptı.

Ekipler, ilk olarak tarihi Sur ilçesindeki Gazi Caddesine çöp kovaları yerleştirdi. Çalışma kapsamında yurttaşlardan gelen talepleri de değerlendiren ekipler, ihtiyaç duyulan tüm alanlara çöp kovası montajı gerçekleştiriyor.

Whatsapp Image 2024 07 04 At 10.59.05 (1)

Temizlik hizmetleri ile kentin daha temiz ve yaşanılabilir bir şehir olması için yürütülen çalışmalar kapsamında cadde ve bulvarlarda eksik, kırık veya daha önce montajı yapılmayan yerlere çöp kovası montajı yapılıyor. Özellikle yürüyüş yollarında ve halktan gelen yoğun talep üzerine Mahabad Bulvarı’nda bulunan tüm çöp kovaları yenileri ile değiştiriliyor.

Temiz bir kent için duyarlılık talebi

Yurttaşların temizlik kampanyasına destek vermesini isteyen ekipler, daha temiz ve yaşanılabilir bir kent için çöplerin saatinde poşetlenerek çöp konteynerlerine atılması gerektiğini vurguladı.

Diyarbakır'da toprağa gömülü 80 kilo patlayıcı bulundu Diyarbakır'da toprağa gömülü 80 kilo patlayıcı bulundu

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ayrıca çöp kovalarına zarar verilmemesini ve çöpleri rastgele yerlere atmak yerine çöp kovalarına atılmasını istedi.

Kaynak: Amed Times